Děkujeme za další, velmi pěkný příspěvek, který nám poslala čtenářka s nickem Ondrasek74.

Dobré odpoledne ženy-in, když to napíšu jako historii, tak můj otec je vyučen, maminka má maturitu. Oba pracovali v zemědělství. Nikdy nás nenutili jít "něco" studovat, chodit na nějaké kroužky, do hudebky.... Zpětně si říkám, že je to možná škoda, ale čas už nelze vrátit.

Oba bratři mají nakonec dnes maturitu, ale ani jeden nepracuje v oboru, který vystudovali. Já mám maturity 2, a když mi bylo 26let, rozhodla jsem se studovat VŠ a to v denním studiu. Nakonec jsem na VŠ strávila 8 let, protože jsem si hned po promoci začala dělat dokrotát.

A kam bych chtěla, aby to dotáhlo mé dítě? Nemám žádné velké ambice, chci z dcery vychovat hlavně dobrého člověka, který dokáže samostatně žít v dnešním světě. Nebude závislá na nějaké pomoci, odkázaná na dávky od státu. Dcerka není moje biologická, dostala jsem ji do pěstounské péče, když ji byly 3 roky. Má vrozenou vadu mozku, kdy ji chybí část, která spojuje jednotlivé mozkové polokoule, ale je velmi šikovná, veselá a společenská.

Již dnes je jasné, že nebude příliš školsky úspěšná, ale co na tom? Copak musí mít VŠ, aby z ní byl dobrý a poctivý člověk? Ne nemusí. Ano, asi bude navštěvovat zvláštní školu, nebo se mi možná podaří ji integrovat do normální ZŠ a bude mít individuální vzdělávací plán. Bydlíme na malé vesnici, tak by to bylo pro nás i jednodušší.

Již dneska ji velice dobře "táhne" její dvouletá kamarádka ze sousedství, dělá velké pokroky, kterých by v ústavu asi nedosáhla. Jsem hrozně ráda, že ji mám a mám ji ráda takovou, jaká je.

Ondrasek74

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

To jste napsala moc krásně a držíme vám oběma moc palce

Co vy na to, milé ženy-in? Určitě také máte své děti rády takové, jaké jsou, ale přece jenom. Směrujete je, korigujete, chcete, aby dosáhly kvalitního vzdělání? Nutíte je do učení, nebo jim jde samo? Vkládáte do nich své ambice? Chcete, aby to „dotáhly“ dál než vy? Napište nám na dnešní téma

redakce@zena-in.cz

Nápověda do soutěže: Ve svém posledním filmu hrál po boku Marilyn Monroe