Čtenářka Gerda se rozhodla propagovat mezi vámi běžkařské lyžování a z mého pohledu na to jde velmi dobře. Vše, co píše, mohu potvrdit. Děkuji Gerdo za Váš příspěvek. Lyže na běžkové lyžování jsou opravdu skvělé. Nejraději je používám mimo značené trati v pustině a samotě… Moje milované Laponsko, kdybys vědělo, jak se mi stýská…

Dobrý den, sportovci i nesportovci! Jak tak pročítám příspěvky, zatím všichni píšou o jen lyžování sjezdovém. Jeho odpůrce naprosto chápu, patřím k nim sama.

Ale copak běžky nejsou taky lyže? Já mám velmi ráda turistiku i cykloturistiku a uznávám, že v zimě má takový sport utrum. Co zbývá? Buď sedět doma v ušáku a popíjet kafíčko, anebo vzít běžky a vyrazit po okolí.

Běžky na rozdíl od sjezdovek zvládne „kajaka baba“ - (citát z Anděla na horách), můžete jen tak šoupat nohama a padá se celkem málo. Nikam daleko nemusíte, stačí normální sníh a klidně jezdíte i po rovince, po poli. Větší nadšenci už s běžkami a batohem klasicky obsazují regionální vlak, který je dopraví někam výš, s lyžemi se vystoupí a od vlaku se už jede.

 Kocháte se krajinou, dýcháte jiskřivý vzduch a netlačíte se na kopci. Nepotřebujete drahou výbavu, stačí slušné běžky a k nim patřičné boty, obléknete se podle svého vkusu a je to.

Vážně, zkuste běžky a ušetříte si trápení ve frontách na vlek a s místem na zaparkování auta. Sportujete, a ani o tom nevíte:)
Gerda
Text nebyl redakčně upraven


Máte ráda lyžování a jiné zimní sporty?

  • Ráda lyžujte,běžkujete nebo sáňkujete?
  • Nebo všechny zmíněné aktivity z duše nenávidíte?
  • Jak jste se ne/naučila lyžovat?
  • Kdo a jak vás to ne/naučil
  • Jakou nejhezčí, nejzajímavější, nejtrapnější, nej… příhodu ze zimních sportů máte?
  • A co vaše děti a zimní sporty?

Všechny příběhy, úvahy, videa i fotografie směřujte do známého redakčního mailu

redakce@zena-in.cz

A já jednu z vás dnes odpoledne kolem 16. hodiny za příspěvek odměním nádhernou odměnou. Těšte se.

Reklama