Představujeme vám recept na lívanečky z kokosové mouky blogerky Šůšy, který je sestaven v souladu s principy stravování podle diety GAPS nebo Paleo. Kokosová mouka se vyrábí z čerstvých kokosových ořechů. Obsahuje spoustu vlákniny, málo jednoduchých cukrů a má vysoký obsah bílkovin (až 20 %). Zkuste ho také!

Budeme potřebovat (na 10-12 lívanečků):

  • 6 vajec
  • 1 hrnek kokosového nebo mandlového mléka
  • 4-6 lžic kokosové mouky 
  • špetka soli
  • kokosový olej na smažení

Lívance

Postup:

Vyšlehejte vejce a postupně přidejte ostatní suroviny. Jako poslední vsypte kokosovou mouku. Těsto stále míchejte, aby se vám nedělaly žmolky. Nemělo by být ani řídké, ani moc husté. Než budete smažit lívance, nechte těsto 10 minut stát. U kokosové mouky je potřeba, aby nasákla všechnu vlhkost. Pokud budete smažit hned, lívance se budou trhat a nepůjdou otáčet. Po 10 minutách těsto opět promíchejte a míchejte taky před každým smažením. Kokosová mouka má tendenci se usazovat na dně. Smažte 1-2 minuty z každé strany, aby šly lívance otočit. Na druhé straně už stačí jen chvilička. Podávejte s bílým jogurtem, oblíbenou marmeládou nebo ovocem.

Cookin with ŠůšaKdo je naše spřátelená blogerka Míša Šůša?

Ráda bych na svůj blog www.cookingwithsusa.blogspot.cz pozvala všechny čtenářky, které rády objevují a zkouší nové chutě, ale i ty, které mají rády klasickou domácí kuchyni a chtěly by ochutnat něco nového. Také bych chtěla pozvat každého, kdo se zajímá o zdravý životní styl a chtěl by do svého jídelníčku zařadit nějakou tu zdravou mňamku. Člověk se totiž pořád učí, a ani já nejsem výjimkou. 

Vyzkoušejte i jiné recepty blogerky Míši:

Reklama