Už jsem psala, že na podzim zčernáme. Ale tím bylo myšleno jen oblečení. Vlasy nám budou hrát jinými odstíny. Jakými? Co na ně? Čokoládu! Bílou, hořkou, karamel, pralinky nebo višně v čokoládě. Účesy inspirované hořkou a mléčnou čokoládou, kombinací čokolády a karamelu a blyštivým zlatem. Pohrávají si s různými odstíny hnědé, jednou studené jako hořká čokoláda, jindy teplé jako rozpuštěný karamel. A pro blondýnky? Jedině bílá čokoláda!

Navíc stále letí melíry a jejich nejnovější varianty: světle hnědá s nápadnými meruňkovými pramínky, červené odstíny lemující obličej a korálové záblesky v konečcích, ultra blond s měděným tónem nad čelem. Nad klasickými melíry po celé hlavě vítězí rafinovanější techniky: jednotlivé prameny, čtverce a další útvary v odlišné barvě. Vlasy mají být v pohybu a především zdravé. Při lakování se podlakovávají pouze vlasy u kořínků, účes se tak provzdušní a zůstane plastický.

V úpravě účesů se využívají různé techniky: ofiny, asymetrické střihy, plastické barvení a přelivy, přičemž heslem doby je přirozenost a minimální nároky na údržbu účesů. Nosí se vlasy různých délek, rozcuchané i elegantní úpravy – každý si vybere, co mu sedí. Dokonalé, na první pohled jednoduché, avšak rafinované střihy podněcují kreativitu a umožňují zachovat variabilitu při závěrečné úpravě účesů.

Se svými vlasy je prý v České republice spokojeno 38 % žen, většina z nich se barví. Statistiky ukázaly, že barvy vlasů jsou poměrně spravedlivě rozloženy: třetinu tvoří blondýnky, třetinu brunetky a poslední třetinu ženy s vlasy do červenavých odstínů. Černovlásek jsou pouze 4 %.

 

Ale máte na výběr! Barvěte se, buďte sladké jako ty cukrovinky. :-)

 

Líbí se vám odstíny čokolády?
Jaký nosíte?
A co nové druhy melírů?
Chtěla byste mít čokoládové vlasy?

A jaké - hořké, bílé, sladké, karamelové?

Reklama