Prvními pěstiteli kakaovníků byli před více než 2 000 lety Aztékové a Mayové, původní obyvatelé Mexika. Do Evropy přivezli kakao v 16. století Španělé. Odtud se pak začalo šířit používání kakaa a též výroba čokolády.

Čokoláda je báječná věc. Nejen, že skvěle chutná, ale je také považována za vynikající afrodiziakum. Při milování, když sníte kousek čokolády, povzbudíte tím mysl, a milování se tak stane smyslnější.

A jak se taková čokoláda vyrábí ?
Smícháním kakaové hmoty, cukru a dalších přísad, především kakaového másla, mléka, smetany a různého koření.
A podle druhu se potom čokoláda ještě doplňuje různými ořechy, mandlemi, rozinkami, kandovaným či jiným sušeným ovocem a také různými lanýžovými a krémovými náplněmi.

Druhy čokolád
Bílá
– směs kakaového másla, sušeného plnotučného mléka a cukru. Neobsahuje čokoládovou hmotu.
Compound (složená) – nedá se považovat za pravou čokoládu. Při výrobě se kakaové máslo smíchá s tuhými tuky, jako je olej z kokosových ořechů. Důvodem je levná výroba a lehké zpracování. Některé druhy však mají velmi dobrou kvalitu.
Hořká – 95 % čokoládové hmoty a 5 % kakaového másla. Ze všech druhů je nejvíce čokoládová, ale poněkud hořká.
Hodí se při přípravě krémů, polev a je vynikající ve spojení s lískovými oříšky a mandlovým krémem.
Hořkosladká – směs čokoládové hmoty, cukru a 15 % kakaového másla.
Hodí se na vaření, pečení i do nápojů.
Mléčná – směs: 10 % čokoládové hmoty, 20 % kakaového másla, 50 % cukru a 20 % sušeného plnotučného mléka. Mléčná čokoláda je velmi rozšířený druh. Při přípravě v kuchyni je málo používána.
Sladká – hlavní složkou je cukr. Tato čokoláda obsahuje pouze 15 % čokoládové hmoty a přibližně stejné množství kakaového másla. Chuť je méně čokoládová.
Hodí se na přípravu moučníků.

A co se z takové čokolády může vytvořit?
Dobré studené i teplé nápoje, můžete ji použít na polevy, na krémy, atd.
Ale nejlepší je, vychutnat si ji jen tak. Taková mléčná čokoláda s celými lískovými ořechy, nebo hořká čokoláda plněná krémem i jiné čokolády, které se rozplývají na jazyku, to je pochoutka…

Čokoládové variace
Teplý čokoládový nápoj
20 g čokolády, 200 ml plnotučného mléka nebo smetany
Čokoládu rozlamte na malé kousky a nechte ji změknout ve velmi malém množství vroucí vody. Poté přilijte mléko nebo smetanu a mírně ohřejte.
Dětem se přislazuje medem a pro dospělé se může doplnit trochou brandy či koňaku. Nakonec přizdobíme šlehačkou.

Teplá čokoláda s likérem
30 g čokolády na vaření, 125 ml plnotučného mléka, asi 50 ml vaječného likéru, šlehačka
Do smetany rozlamte čokoládu, zahřejte ji a dobře rozmíchejte. Do šálku nalijte vaječný likér, zalijte uvařenou čokoládou a doplňte šlehačkou.

Čokoládové fondue
30 dkg čokolády na vaření, 150 ml smetany ke šlehání, piškoty, krájený perník nebo čerstvé či kompotované ovoce (banány, jahody, broskve,…)
Do hluboké mísy nalijte smetanu, zahřejte ji a přidejte k ní nalámanou čokoládu. Za stálého míchání připravte hustý krém. Na vidličku potom napichujete kousky perníku, piškotů či ovoce a namáčíte do krému.

Tak příjemné mlsání. Ale nezapomeňte, po čokoládě se trochu tloustne :-).  

Reklama