Takže pro tentokrát zase zapomeňte na to, že jsem tu před časem hlásala, že čokoláda je možná viníkem depresí, špatných nálad a podobných neveselých věcí. A pokud se čokoládě vyhýbáte v zájmu ochrany svých svěžích a optimistických myšlenek, pak i tak čtěte dál.

 

Čokoládu můžeme totiž použít i jinak. Nebudeme ji slastně vychutnávat chuťovými buňkami na mlsném jazýčku, ale oblažíme jí svou pokožku. Hladina serotoninu nám tedy nebude skákat nahoru a dolů, přesto tuto sladkost příjemně využijeme. Trošku se vám zvedne endorfin díky antidepresivnímu působení celé exkluzivní kúry, a to je jistě žádoucí.

 

Kromě přírodních tuků a olejů čokoláda obsahuje vitaminy A ve formě beta-karotenu, vitaminu E, který působí proti volným kyslíkovým radikálům, aminokyseliny, minerály, koenzymy, nukleové kyseliny a antioxidanty. Tyto přírodní látky stimulují proces látkové výměny v pokožce a tím ji obnovují.

 

A jak tedy čokoláda na tělo působí?

Největším efektem je zvýšení pružnosti a tonizace pokožky, vyhlazení drobných vrásek, stimulace prokrvení pokožky, oživení buněk, a tím zpomalení procesu stárnutí. Při aplikaci na celé tělo tento efekt vyhlazení způsobuje optické zmírnění projevů celulitidy a také zlepší vzhled strií. Nezanedbatelná není ani celková relaxace a odpočinek.

 

Ačkoliv je čokoládové pohlazení čistě přírodní záležitostí, i na čokoládu se můžou objevit alergické reakce, takže to zase není vhodné pro každého. Stejně tak tato kúra není vhodná pro aknózní pleť a velmi citlivou pleť se sklonem k rozšířeným červeným žilkám.

A pokud vás stejně jako mě napadá rozehřát si čokoládu a udělat si domácí čokoládovou polevu na obličej, pak vězte, že raději ne.

Čokoláda určená ke konzumaci pleti nesvědčí, svěřte se do rukou odborníků. Dnes už velké množství kosmetických salonů nabízí i tuto exkluzivní péči. A nejen kosmetických salonů!

 

 

Paní Hanna Žáková ví o čokoládových lázních opravdu hodně. Najdete ji „v nejmenších lázních s největší péčí“ v unikátním zařízení LÁZNĚ PRO DVA v Rakovníku, uprostřed krásné přírody středních Čech. A že hýčkání těla není vlastní jen ženám, dokazují její slova:

 

„I muži rádi a často čokoládové procedury využívají. Jednak jsou stejně jako ženy milovníky čokolády, jednak má zejména čokoládový zábal nejen zkrášlující a omlazující účinky, ale okamžitě působí i na psychiku: navozuje pocit pohody, klidu, blaha, řekla bych až štěstí: To nejsou účinky zanedbatelné a připočtete-li i účinky pro tělo i duši, řekněme povzbudivé, tedy afrodisiakální, nelze se divit, že čokoládová kúra je velice oblíbená u obou pohlaví.“

 

Na co ještě můžete čtenářky toužící po klidu a relaxaci pozvat do vašich lázní?

 

„Vyjma čokoládových koupelí jsou velmi oblíbené a účinné koupele s příměsí droždí, popř. zázvoru, velmi žádaná a co do účinku mocná je kyslíková terapie a téměř zázraky lze očekávat od reflexní lymfatické masáže. Tyto masáže nesmírně ulevují tělu i duši a informace o nich by vydaly na samostatný článek…

Zpět tedy k Lázním: všechny procedury (k těm vyjmenovaným ještě patří suchá uhličitá koupel, „mokrá“ sauna, rašelinové zábaly, regenerační masáže, jedinečná masáž shiatsu vsedě, psychowalkman, poradna na základě numerologie aj.) kombinuji tak, aby přinesly klientovi téměř okamžitou úlevu od fyzických a psychických bolestí. Lze přijít (přijet) na jednotlivou proceduru (spojení procedur), lze se ubytovat a strávit u nás několik dnů nebo týdnů. Výjimečné a hosty mimořádně ceněné je to, že přijímám k pobytu jednoho, maximálně dva hosty, proto, abych se mohla věnovat výlučně jim a postarat se tak o to, aby odsud odjížděli nanejvýš spokojeni, doslova pohlazeni na duši a posíleni na těle. Musím říci, že tento úkol plní již víkendové pobyty, jinými slovy třídenní pobyty, neboť do Lázní pro dva je možné přijet kdykoli, tedy i v týdnu nebo - budeme-li mluvit o jednotlivých procedurách - trojice zmíněných reflexních lymfatických masáží nejlépe v kombinaci s kyslíkovou terapií či to, čím jsme začali – čokoládová koupel se zábalem...“

 

A tak není divu, že čokoládové procedury jsou velkým hitem velkých salonů v Paříži, čokoládové masáže jsou vyhledávané v Bangkoku, čokoláda je oblíbenou přísadou kosmetiky, jako jsou krémy, mýdla, sprchové gely a rtěnky, jak mi sdělila paní Hana Žáková…

 

Musím říct, že do těchto lázní bych měla sbaleno během vteřiny - tak moc jsem nalákána.

 

A co vy, milé dámy, taky byste si daly říct?

 

 

Foto: www.lazneprodva.com

 

Reklama