Máte rádi čokoládovou pěnu? Pokud ano, zkuste si připravit tu, kterou v příspěvku níže popisuje čtenářka Eliza. Já ji rozhodně zkusím!


Hezký čokoládový den.

Nemám žádnou zábavnou historku s čokoládou, ale zcela neřestně zbožňuju čokoládovou pěnu - mouse - po našem čokoládová myš. Nejsem si jistá přesným receptem, takže jen orientačně: tabulku hořké čokolády rozpustit ve smetaně na šlehání. Ze dvou až tří bílků ušlehat sníh, ušlehat čokoládovou smetanu a jemně vmíchat do sněhu, vychladit. Možno osladit - ve fázi rozpouštění čokolády - ale není to třeba. Je to velmi žravé, obzvláště s čerstvými jahodami, ale vlastně s čímkoli.

Na tuhle pochoutku jsem poprvé narazila na stáži v Marseille, kde jsem si jí kupovala v kelímcích v sámošce. Nicméně na mé druhé stáži, v Lisabonu, jsem ochutnala domácí variantu. Přinesla jí jedna holka na svojí oslavu narozenin do laboratoře a zcela bezostyšně jsem se po skončení oslavy přihlásila o vyčištění mísy. Recept, který jsem tehdy dostala byl obdobný jak uvádím - spíš od oka. Portugalci si vůbec potrpí na skvělé jídlo.

Velký úspěch jsem měla s makovými buchtami od maminky, které jsem si nechala přivézt. Jen byl trochu problém vysvětlit co je ta divná věc vevnitř. Mák se v mém portugalsko-českém slovníčku nevyskytoval a anglický výraz poppy zase nebyl v tom jejich. Tak jinak, povídám: Víš co je to opium? Tak tohle jsou semínka té kytky, ale žádné v nich není... Druhá věta už zanikla v pobaveném pošťuchování. Buchty zmizely o to rychleji.

Erotický zážitek s čokoládou nemám, ale mohlo by být krásné nechat si malovat po těle čokoládou s následným olizováním partnerem... Jenže moje zrádné druhé myšlenky mi ukazují bíle povlečenou postel s neestetickými hnědými skvrnami které nejdou vyprat a celkovou ulepenost ;-) Tak asi nic.

Heč, mám v šupleti sladkou vášeň s 86% kakaa.

Hezký den!
Eliza

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Čokoláda!

Čekám na...

  • Vaše čokoládové recepty (nejen recepty na čokoládu, ale i zákusky, krémy, ovoce s čokoládou, různé zvrhlé kombinace třeba se sýry...).
  • Vaše zážitky s čokoládou (humorné, mlsavé, erotické, trpké).

Na obojí se těším v redakčním e-mailu: redakce@zena-in.cz
Heslo: COKOLADA

Reklama