whoopie pies

První recept, který mě zaujal, když jsem hledala inspiraci pro čokoládové Vánoce, byla krásná čokoládová kolečka se smetanovým krémem. Originální název receptu je „whoopie pie“, ale říká se mu také „velké tlusté Oreo“. Chutné na první pohled. Když budete chtít vědět, jak má dezert originálně vypadat, zadejte si jeho název do googlu. V mém podání je totiž úplně jiný. Proč?

Chtěla jsem mít dokonalá kolečka. Už dlouho plánuji, že si pořídím silikonovou podložku na makronky, kde jsou vyprofilovaná kolečka, takže máte jeden kousek jako druhý. Pořád ji ještě nemám. Ale přesto jsem chtěla dokonalá kolečka. Jak tedy na to? Myslela jsem si, že si poradím chytře a těsto na „whoopie“ jsem lžící dala do silikonové formy na mufiny. Vyzrála jsem na ně! Budou jedno jako druhé.

Jenže chyba. S těstem jsem pracovala poprvé a netušila jsem, že hodně zvětší svůj objem. Z formy jsem vyklepávala nízké mufiny. Ach jo! Ale jsem přece Bohyně kuchyně! Já si poradím...

A poradila. Připravený našlehaný krém jsem zdobicím sáčkem nanášela stejně jako na „kapkejky“. Výsledek byl moc hezký a chuťově skvělý!

Vy vyzkoušejte originální tvar. Kolečka na plech stříkejte zdobícím sáčkem, obyčejným nástavcem bez vzoru (jen široká dírka). Kolečka upečte a po vychladnutí slepujte k sobě smetanovým krémem. Paráda!

Suroviny

120 g hladké mouky
120 g polohrubé mouky
100 g holandského kakaa
1 lžička prášku do pečiva
1/4 lžičky jedlé sody
1/4 lžičky soli
170 g změklého másla
150 g cukru krupice
1 velké vejce
1 lžička vanilkového extraktu
60 ml podmáslí
120 ml silného vlažného kafe

smetanový krém
200 ml rostlinné šlehačky
50 cukru moučka
4 lžíce změklého másla
2 lžičky vanilkového extraktu
100 ml kukuřičného sirupu

Postup

Troubu předehřejeme na 180 °C.
Smícháme mouku, kakao, sodu a sůl a velice důkladně promícháme. V menší misce si smícháme podmáslí a vanilkový extrakt.

Změklé máslo a cukr ušleháme mixérem do hladkého krému, až se cukr rozpustí. Trvá to asi 3 až 5 minut. Poté přidáme vejce a dále mixujeme až je směs pěkně kompaktní. Poté přimícháme sypkou směs a podmáslí. Ty můžeme buď zašlehat na nízkou teplotu, nebo zamíchat ručně. Vymícháme opět dohladka.

Z těsta klademe na pečící papír lžící kopečky nebo použijeme zdobící sáček. Pečeme asi 10 - 13 minut.

Po vychladnutí plníme připraveným smetanovým krémem.

Krém:
Rostlinnou šlehačku si vyšleháme a dochutíme cukrem. Přidáme máslo, vanilkový extrakt a kukuřičný sirup. Hotový, vychlazený krém plníme do připravených placiček.

čokoládovo arašídové košíčky Nigelly Lawson

Slíbila jsem vám bonusový recept od Bohyní kuchyně. Jsou to nepečené arašídové košíčky s čokoládou. Jednoduché, rychlé a chutné. Recept na ně najdete na našem božském webu.

Krásné zasněžené dny přeje elly.

Reklama