Začátkem prosince vyrazila do dětských domovů po celé ČR auta charitativního projektu „Čokoládová hvězdička radosti“ společnosti Nestlé Česko s. r. o.

V již 6. ročníku balíčky cukrovinek potěší 5 555 dětí ve 148 dětských domovech. Současně byla v Paláci Flóra na pražských Vinohradech zahájena výstava výtvarné přehlídky dětských prací s názvem „Vysněné Vánoce s Čokoládovou hvězdičkou radosti“.

Pět z nich se stalo předlohou pro 100 000 kusů vánočních pohlednic, které společnost Nestlé věnovala Nadaci Terezy Maxové. Výtěžek z jejich prodeje poslouží na podporu dětských domovů.

Od 1. do 9. prosince jezdí po republice čokoládová auta, která každému dítěti z dětského domova po celé ČR přiváží více než 1 kg sladkostí. Dodávky z „čokoládového městečka“ najedou přes 15 000 km, navštíví 148 dětských domovů a 5 555 dětí v celé České republice. Rozveze se tak více než 6 tun sladkostí v hodnotě 1 milion Kč.

Patronka projektu, zpěvačka a moderátorka Magda Reifová, navštívila děti v dětském domově v Dolních Počernicích, aby jim předala čokoládové dárky a také zazpívala jejich oblíbené písničky.

Kromě čokoládových balíčků rozdává projekt radost i jinak. V říjnu malovaly děti ze základních škol, zájmových kroužků a dětských domovů své “Vysněné Vánoce s Čokoládovou hvězdičkou radosti”.

Děti poslaly 2 496 prací, ze kterých Magda Reifová vybrala 5 obrázků pro tisk 100 000 kusů vánočních pohledů.

Společnost Nestlé je darovala Nadaci Terezy Maxové, která výtěžek z prodeje využije ve prospěch dětských domovů. Každý tak může nákupem pohledů vykonat dobrý skutek.

Vybrané dětské obrázky jsou od 1. 12. do 31. 12. 2003 vystaveny v Paláci Flóra na Vinohradské třídě 151 v Praze 3. Pro všechny, kteří se nemohou přijít osobně podívat, je připravena prezentace kreseb na webových stránkách společnosti Nestlé Česko s. r. o. www.nestle.cz.

Ředitelka Nadace Terezy Maxové, Terezie Plášková, říká: „Jsme velice rádi, že společnost Nestlé myslí na děti z dětských domovů. Vánoční pohlednice, které jsme dostali, jsou opravdu krásné, a věříme, že budou mít velký úspěch. Vybrané prostředky se dostanou do správných rukou a pomohou tak, alespoň částečně, zlepšit osud dětí v dětských domovech.“

Magdalena Reifová, patronka projektu, se svěřila: „V letošním roce bylo velmi těžké vybrat pouze 5 nejlepších prací z tolika krásných obrázků. Doufám, že se budou lidem líbit a potěší jimi své blízké a přátele. Této akce se ráda zúčastňuji, protože každoročně vidím spoustu štěstím rozzářených dětských očí.

Pavel Novák, zástupce společnosti Nestlé Česko, vysvětluje: „Čokoládová hvězdička radosti má v naší společnosti silnou tradici. Vánoce jsou plné emocí a Nestlé těší, že naše výrobky dokáží přinést potěšení těm, koho potkalo méně životního štěstí. Děkuji všem, kdo se zapojili do výtvarné části projektu. Ukázala mimo jiné, že děti bez jakýchkoliv dalších rozdílů dokáží s radostí podpořit dobročinný projekt. S vynaložením šikovnosti a velké porce snahy i bez příslibu odměny či výhry. Přeji úspěch pohledům a věřím, že teď se k projektu připojí také další část veřejnosti, především dospělí.“    

     
Reklama