Máte doma dítě s ambicemi Leonarda da Vinceho nebo Picassa?
Anebo jen takové, které prostě moc rádo kreslí a maluje?
Pak by vás mohla zaujmout následující již tradiční charitativní akce nazvaná Vysněné Vánoce s Čokoládovou hvězdičkou radosti.

Její součástí je totiž vánoční výtvarná přehlídka, která si klade za cíl obrátit více pozornosti k dětským přáním a potřebám bez ohledu na to, zda jde o děti žijící v dětských domovech nebo v rodinách.
Z uměleckých děl mladých i malých výtvarníků vybere patronka projektu, zpěvačka, moderátorka a herečka Magdalena Reifová pět kreseb, které se stanou vzorem pro výrobu 100 kusů vánočně laděných pohlednic.
Výtěžek z jejich prodeje pak bude darován nadaci Terezy Maxové na pomoc dětským domovům.

Přehlídka je založena na dobrovolné účasti každého dětského autora a je nesoutěžní - proto nebude spojena s věcnými ani finančními cenami.
Odměnou by měl zůstat pocit z dobročinného skutku (a ruku na srdce, vlastní vytištěné pohledy jsou pro děti motivací více než dostatečnou... Nebo ne?)

Pro účast v přehlídce je nutné, aby autoři každou práci označili celým svým jménem, věkem, adresou bydliště nebo školy, pečlivě zabalili a odeslali na adresu: Nestlé Česko, s. r.o., P.O. Box 39, 143 01 Praha 412.
do 5. listopadu se do projektu může zapojit každé dítě.

Vybraná díla budou po té k vidění na výstavě v Paláci Flóra v Praze 3 a na serveru www.nestle.cz .

A na závěr jen pro zajímavost dvě čísla.
V loňském roce se přehlídky zúčastnilo více než 4 600 prací, letos se opět předpokládá, že zaslaná dílka pomohou více než 8 000 dětí z dětských domovů v ČR a SR.  
Bude mezi zaslanými pohlednicovými "kandidáty" i obrázek vašeho dítěte?

           
Reklama