Co se dozvěděla čtenářka Tana M. při exkurzi do čokoládovny? To si můžete přečíst níže v jejím příspěvku...


Milé čtenářky!

Miluji čokoládu, nejvíce čokoládu hořkou, mléčnou, s oříšky. Není den, kdy by mně neokouzlila čokoláda. Já tomu říkám „drobné lidské maličkosti".

Před rokem se náš velkolepý zaměstnavatel rozhodl, že nám v rámci firemních benefitů udělá návštěvu a exkurzi do továrny na výrobu čokolády. Já zaplesala, a byla jsem na seznamu zájemců o návštěvu čokoládovny už 17 v pořadí. Jen v duchu jsem si řekla, tolik zájemců o exkurzi, tolik milovníku čokolády? Čokoládový den začal pěkným výletem do továrny . Dvě nové výrobní haly, u plně automatizovaných pásů, převážně žen, všechny v bílých pláštích, s čepičkami na hlavě, na rukách jemné gumové rukavice. Pak následovala malá exkurze do balírny, potom přednáška o původu a vzniku čokolády. PARÁDA.

Milé čtenářky, napíšu VÁM ve stručnosti, jak vlastně čokoláda vznikla. V 17 století největší mořeplavci, staří Holandané, při svých cestách a dobývaní kontinentu, hlavně v Africe, si všimli, že domorodé kmeny pojídají nějaké hnědé, třené bobule. Čokoládové boby. Pak si také všimli, že lidé těchto kmenů jsou stále v dobré náladě, a téměř bez únavy. Mořeplavci pár žoků těchto zázračných bobů přibrali na své lodě, a když se vylodili, začalo se zpracováním bobů a tím i čokolády. Dnes je dnes obchod čokoládovou velmi dobrý obchod. Přednáška skončila, a my měli možnost zakoupit si v podnikové prodejně se slevou pravou 80 % čokoládu. Dokonce i čokoládový dort se zdobením. Přijela jsem domu a všem kolem jsem říkala o exkurzi do čokoládovny. Je to jeden z nejhezčích benefitů který nám zaměstnavatel poskytnul.

Nevím čím to, ale já si také všimla, že po čokoládě mám vždy dobrou náladu a jsem klidná...

Krásny den s tou nejlepší čokoládou.
Tana M.

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Čokoláda!

Čekám na...

  • Vaše čokoládové recepty (nejen recepty na čokoládu, ale i zákusky, krémy, ovoce s čokoládou, různé zvrhlé kombinace třeba se sýry...).
  • Vaše zážitky s čokoládou (humorné, mlsavé, erotické, trpké).

Na obojí se těším v redakčním e-mailu: redakce@zena-in.cz
Heslo: COKOLADA

Reklama