603e4cf878147obrazek.pngNázev společnosti Codex BeautyTM vychází z filozofie prastarých vázaných rukopisů (kodexů), které nám do dnešní doby předávají informace o moudrosti starých národů, včetně prvotních znalostí všech vědeckých disciplín. Právě staré tradice v oblasti léčení, využití rostlin, bylin a jejich formulí, jsou základem pro vědce tvořící dnešní podobu produktů pod značkou Codex BeautyTM.

Produkty Codex BeautyTM jsou organické, neobsahují žádné škodlivé látky či sloučeniny a jsou přísně testovány podle biotechnologických postupů. Při výrobě stávajících i nových přípravků je kladen důraz na inovace a neustálé zdokonalování se. Na dodržení používání výhradně organických složek dle podmínek ekologické certifikace pracuje na vývoji produktů tým vědců, chemiků a dermatologů. Vědecký přístup je velmi důležitým základním kamenem, na kterém je celý vývoj postaven. Všechny výrobky jsou podrobeny testování s ohledem na bezpečnost, účinnost, udržitelnost a důvěryhodnost spotřebitelů. Výrobci věří ve spojení využití vědeckých postupů a síly přírody v jejích nejčistších a nejúčinnějších formách. „Naším hlavním posláním je naprostá transparentnost a vzdělávání zákazníků. To je ale teprve začátek,“ říká Barbara Paldus, zakladatelka Codex BeautyTM.

Codex BeautyTM dbá kromě kvality složení také na další principy moderních postupů. Způsob výroby produktu je rozhodující pro jeho výkon a účinek. Z tohoto důvodu sledují také to, co nazýváme správnými současnými výrobními postupy. Tzn. regulace všeho – od způsobu skladování produktu až po jeho přepravu. S tím souvisí i vysoká kvalita kontroly a velký důraz přesné konzervační postupy pomocí patentovaného konzervačního systému ve formě synergické směsi specifických rostlinných konzervantů.
603e4d4d16bbeobrazek.png

Bohatství a účinky tkví v tradiční rostlinné péči a bylinkách

Síla a účinky rostlin či bylin byly po tisíce let známy a využívány lidmi při mnoha léčebných či zkrášlujících procedurách. Mnoho kultur po celém světě objevilo a používalo různé rostliny k prevenci a léčbě nemocí. Zdánlivě „obyčejné“ rostliny dokáží nabídnout úžasné a složité procesy, které pomáhají ke zlepšení zdraví. Cílem CBTM je zahrnout do svých produktů co nejvíce domácích surovin z celého světa. Ingredience volí na základě toho, jak jsou účinné a to buď na základě dlouhodobého tradičního používání, nebo výzkumu. Odborníci CBTM se snaží se maximálně rozumět tomu, jak získat co nejlepší možný účinek z rostlinných emulgátorů, konzervačních látek a stabilizátorů tak, aby zákazník dostal co nejúčinnější a nebezpečnější produkt. Přírodní neznamená vždy bezpečné. Pracují také na minimalizaci příliš silných až toxických látek, např. zejména éterické oleje vyžadují opatrné zacházení. Úzká spolupráce s dodavateli zajišťuje, že jsou využity nejlepší komponenty a nedochází ke kontaminaci.
603e4d60267c5obrazek.png

Irská bylinná medicína a věda – zrod značky Bia

Codex BeautyTM ctí staré irské bylinné tradice minulosti, které sahají až do 8. století a používá moderní vědu, aby ukázala ještě více benefitů rostlinných ingrediencí. Právní záznamy, stejně jako irské legendy, zmiňují byliny používané k léčbě populace, dlouho předtím, než byla v 10. století v Irsku založena lékařská profese. Irské rodiny založily lékařské školy, kde odborníci překládali a přepisovali lékařské texty do irštiny, aby vyškolili jiné lékaře. Některé z těchto textů jsou stále skryty na poliích knihovny v Irsku, protože nikdy nebyly upraveny ani přeloženy. V 17. století, s pádem starého gaelského řádu, mnoho lékařů opustilo Irsko, ale ti, kteří zůstali, předali své léky jiným lékařům. Irská tradice poskytuje i nám v současnosti řadu možností a v Codex BeautyTM můžeme být pyšni na tyto receptury, které byly použity při tvorbě značky Bia. Ta byla vytvořena po letech výzkumu s týmem odborníků se znalostmi z oblastní rostlinné vědy, kosmetické chemie, dermatologie, zahradnictví a biotechnologie. Bia je jednou z těch, kterými se právě díky letité tradici místní kultury a kombinaci úžasných účinků pyšní kolekce značek Codex BeautyTM

Codex BeautyTM je možné zakoupit v pražském obchůdku Greenwave nebo přímo na jejich e-shopu Greenwave.cz.

Vice informací naleznete na Codexbeauty.com, Instagram: @codexbeauty a Facebook
603e4cb5dee26obrazek.png

Reklama