Jednou mi na facebook napsal Ital Aldo. Asi za měsíc jsem měla cestu do Prahy,  kde Aldo toho času pracuje u známé česko-italské firmy, a tak jsme se domluvili,  že na mně počká na nádraží, prohlédneme si některá pražská zákoutí, zajdeme na večeři.

Opravdu na mě čekal, a tak  jme se nejdříve podívali do centra, vyjeli si na Petřín,  zašli na skleničku vína.

Blížil se večer a dvorný Aldo mě vzal do luxusní restaurace na večeři. Užz jídelníčku a nápojového lístku „ mně jímala hrůza,“  ale říkala jsem si, pozval mně,  tak snad bude grand a také zaplatí. S Aldem jsme si povídali o všem možném, ptal se i na rodinu,  mojí práci apod.  Když donesli naše večeře, seděli jsme už za svitu svíček….. No, bylo to opravdu pochutnáníčko , víno bylo také lahodné.

Jak jsem zrovna držela druhou skleničku,  zhasla nám svíčka  a já se otočila k Aldovi.  Trošíčku jsem do něj drcla loktem/ nechtě/.  Ten něco zahuhlal, slyšela jsem jen něco o čočce a pak jsem jej ztratila z dohledu. Domnívala jsem se, že si chce dát ještě čočku a šel za vrchním.  Bláhový, tento pokrm určitě v této restauraci neměli…

Ale pak jsem uviděla uhlazeného seladona Alda,  jak se po čtyřech prodírá pod naším , ale i dalšími stoly. Svíčku číšník znovu zapálil a tak na plazícího se Alda měli všichni hosté perfektní výhled.  No , co budu zapírat, začala jsem se smát jako pominutá.  Až se doplazil zpět k našemu stolu, řekl mi, že jsem mu tou ránou loktem vyrazila z oka drahou  oční čočku z Říma.  Prý bez ní nic nevidí a určitě takovou v tom našem ubohém Česku nesežene! Vysvětlovala jsem mu, že není možné, aby čočka nevydržela dloubnutí loktem, to by byly chodníky plné padlých čoček. Pořád jsem mluvila s úsměvem na tváři.

Aldo byl však pořádně rozezlen, zaplatil útratu  a  s  poznámkou,  že jsem nemožná koza/ italsky-infattibile capra//  mně doprovodil k autu a zavezl před dům kamarádky. Říkal, že se brzy ozve. Jasně,  že se už neozval, škrtnul mně na svém facebooku ze svých přátel  a jeho mobil byl nedostupný.

Asi po 2 měsících jsem opět jela za kamarádkou a večer jsme si vyrazily na něco dobrého. Když jsme se posadily a trochu rozkoukaly,  viděla jsem u jednoho stolu u okna sedět Alda s nějakou odbarvenou blondýnou.  Na stole jim plápolala svíčka. Nebyla to ona superluxusní restaurace, ale pořád jedna  z těch lepších. Asi  si pan Aldo řekl, že jej ty holky moc stojí a na testování své budoucí známosti si vybral něco méně nóbl.

Seděla jsem zády, tak mně neviděl. Najednou jsem slyšela hlasitější italskou mluvu a nějaké rychlé pohyby po koberci.  Kamarádka mi sdělila, že je seladon na všech čtyřech a něco hledá.  Jen stěží jsem zadržela smích. Jeho čočka, jakou svět neviděl , asi opět vypadla na zem…. Když jsem se otočila, už byla na zemi i blondýna a hledali spolu!  Ihned jsme zaplatily a já s hurónským smíchem opouštěla své místo. Když jsem šla kolem Aldova stolu, pokynula jsem oběma hledačům a spěchala ven.

Až u kamarádky jsme záležitost probraly a přišly na to, že on si prostřednictvím čočky testoval své známosti. Která se zachovala jako já, vypadla z kola ven. Podle všeho našel ženu svého srdce a na restauračním koberci si přislíbili věrnost až za hrob…

lalica

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Podělte se s námi o své trapasy!

redakce@zena-in.cz

Reklama