Cílem kosmetiky Louka je nejen účinně chránit pokožku na našem těle a pečovat o ni, ale také si prostřednictvím poctivé kosmetiky dopřát každodenní únik do světa přírody. Vyzpovídali jsme vývojářku Manufaktury Ing. Evu Hořčíkovou, která má tuto mimořádnou kolekci na svědomí.
lou3.jpg
Velkou část našeho života trávíme ve městech, která nám sice nabízejí nepřeberné možnosti, ale přinášejí s sebou také svá negativa. Jaká se dotýkají naší krásy?

Znečištěné okolní prostředí je velkým nepřítelem (nejen) naší pokožky. Obklopuje nás smog, oxid uhličitý, průmyslové zbytky, UV a IR záření či tabákový kouř spolu s modrým zářením z PC a telefonů. Všechny tyto nepříznivé vnější faktory bohužel výrazně přispívají ke stárnutí a oslabení naší pokožky, narušují kožní bariéru, mohou způsobit tvorbu kožních defektů, akné, atopické a kontaktní dermatitidy apod.

Můžeme svoji pleť účinně bránit?

Aktuálním trendem v oblasti kosmetiky jsou anti-pollution produkty s obsahem unikátních ingrediencí, které nám umí dopřát speciální péči. Ta by měla probíhat komplexně. Pleť i pokožku je třeba důkladně očistit a detoxikovat, vyrovnat v ní ztracenou rovnováhu a poskytnout jí pomyslný ochranný štít.
lou1.jpg
Jaké produkty v řadě najdeme?

Dokonalou očistu zajistí detoxikační trio extra jemného šampónu, sprchového gelu a hydratační micelární vody. Ztracenou rovnováhu pleti dodá hydratační a omlazující pleťový fluid a liftingové regenerační pleťové sérum. Účinnou ochranu poskytne pleťová mlha, sérum na rty a krém na ruce. Třešinkou na dortu je svěží a květinová toaletní voda pro radost.

Jaké účinky produkty z řady Louka slibují?

Díky speciálním recepturám s výjimečnými a účinnými ingrediencemi pomáhají produkty z řady LOUKA  předcházet předčasným projevům stárnutí, tvorbě vrásek a tmavých skvrn, ucpaným pórům, ztrátě pružnosti, dehydrataci, podráždění, tvorbě lupů nebo padání vlasů způsobeném znečištěným životním prostředím.
6087f28c41661blobid0.jpg
Kolekce LOUKA využívá unikátní přírodní anti-pollution komplex. Co obsahuje a jak naší pleti pomáhá?

Anti-pollution komplex obsahuje extrakty z českých a slovenských lučních bylin (ze sedmikrásky, ostropestřce, řepíku a pampelišky), dále z jablek, broskví, ječmene a pšenici, díky kterým detoxikuje, chrání a dodává pleti potřebnou rovnováhu. Anti-pollution ingredience jsou rovněž i anti-aging látkami, a tak pomáhají i s omlazením naší pokožky.

Vybrané produkty se navíc pyšní obsahem cenného Ectoinu. Představte nám tuto látku.

Ectoin je velmi účinná a drahá přírodní ingredience, která se získává z unikátní bakterie Halomonas elongata, která umí přežít i v extrémních podmínkách solných jezer při vysokých teplotách, silném UV záření i vysokém obsahu solí. Bakterie produkují látku ectoin, která je chrání před stresem z vnějšího prostředí. A my jsme právě tuto aktivní látku využili pro naši anti-pollution kolekci, protože efektivně brání pleť před poškozením oxidačním stresem vzniklým smogem, cigaretovým kouřem, UV zářením, velkými výkyvy teplot, dehydratací, modrým světlem z PC a mobilů apod. Ectoin výrazně napomáhá k ochraně, regeneraci a hydrataci pokožky, čímž zpomaluje její stárnutí. Přispívá k nižší tvorbě vrásek a jejich zjemnění, k zesvětlení, sjednocení barvy a rozjasnění pleti, je zároveň prevencí před tvorbou pigmentových skvrn a poškození pleti vlivem prostředí.
6087f28c172deblobid1.jpg

Kolekce Louka je kromě svých účinků specifická také nádherným botanickým designem. Je pravda, že autorkou motivů na etiketách je Vaše sestra?

Ano, je to tak. Manufaktura hledala novou výtvarnici pro rostlinné motivy na své obaly. Když kolegyně v marketingu zjistily, že moje sestra Diana Delevová je grafička a výtvarnice a viděly její práci, tak ji oslovily ke spolupráci. Mám z toho velkou radost, design, který za použití sestřiných motivů následně zpracoval náš dvorní grafik, je skutečně výjimečně povedený.

Najděte balanc mezi hektickým životem ve městě a čistotou přírody a postarejte se o budoucnost své pleti, pokožky a vlasů již nyní. Přivoňte a nalaďte se na krásu všude kolem Vás - ať už jste kdekoliv.

Foto: Se souhlasem Manufaktura

Více na MANUFAKTURA.CZ
6087f2fc03210obrazek.png

 

Reklama