Dnešní doba je náročná, stejně tak my jsme nároční, co se týká vztahů. Máme-li si vybrat člověka, se kterým budeme celý život, alespoň v to doufáme, musí tedy výběr stát za to. Zeptali jsme se vás, co na mužích vyhledáváte, co preferujete a jak se měnily vaše preference spolu s věkem. Šest žen se svěřilo. Vybrali jsme záměrně ty, které jsou single, ale i ty, které jsou v dlouhodobém vztahu, aby odpovědi byly co možná nejzajímavější.

6405c546d01d4obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Finanční zabezpečení
Na prvním místě se umístily peníze, to možná dnes už nikoho nepřekvapí. „Není to tak, že bych chtěla, aby můj partner byl milionář, kupoval mi kabelky, drahé boty a abychom snídali kaviár. Ale rozhodně dnes už v mém věku dávám přednost nějakým úsporám na účtu, investicím, a pokud má nějaký majetek, tím lépe. Ne, že bych hned myslela na dědění, ale mít svůj dům nebo byt je skvělá jistota a já bych se určitě cítila lépe. Dnes najít takového muže je celkem oříšek a možná že si někdo řekne, že jsem moc náročná, ale pro mě je to opravdu velmi důležité,” říká Veronika.

„Nechci žít od výplaty k výplatě, sama si odkládám peníze stranou a snažím se spořit si, a to stejné očekávám i od mého partnera. Takže jistá finanční jistota i z jeho strany pro mě hraje docela velkou roli,” přidává se Monika.

Pohodová maminka
Mnohé ženy vědí, jak těžký život je s tchyní, která vás nemá ráda, vy ji nebo nedej bože je neobliba vzájemná. „Zažila jsem tak hroznou tchyni, že je to pro mě velmi důležitá věc, a i když by někdo mohl namítat, že se to netýká mého muže, týká. Velmi se ho to týká a mě také. Většinou se s jeho rodinou musíte vídat, a proto je pro mě důležité, aby byla v pohodě. Dřív jsem to trpěla, teď už ne. Maminku ráda uvidím co nejdřív, abych ji omrkla a podle toho se rozhoduju. Může to znít povrchně a není to jediný faktor, který rozhoduje, ale podílí se na tom,” přiznává Ivana.

„Já to mám tak, že jakmile je potenciální tchyně pohodová ženská, má u mě muž plusové body. Samozřejmě to asi nemůže zas tak ovlivnit moje sympatie k němu, ale jsem ráda, když má normální mámu a ne nějakou megeru,” komentuje Lucie.

Alfasamec v posteli
„Sex pro mě byl vždycky důležitý, takže je to věc, která hodně ovlivní to, jestli se muž stane mým partnerem, nebo ne. Chci, aby mě uměl uspokojit a abychom se s v posteli nenudili. Měla jsem partnera, který byl skvělý ve všech ohledech, ale v posteli to neklapalo. No, co myslíte, skončilo to.” - Martina.

Skvělý zdravotní stav
V dnešní době plné stresu a nemocí je těžké najít někoho, kdo nemá žádný zdravotní problém. Ale je to jedna z věcí, kterou ženy na mužích preferují. „Asi to bude znít sobecky, ale úplně nestojím o chlapa, který bude mít několik zdravotních problémů a já ho budu mít na krku a ještě se o něj budu starat. Je mi třicet dva a hledám stejně starého muže, ten přece musí být zdravý jako rybička. Nechci se omezovat nemocemi, takže je to pro mě celkem důležité. Já sama se o své zdraví zajímám a snažím se ho udržet. Neříkám, že se nemůže stát, že se zamiluju a zjistím, že nějaký problém má, to je pak jiná a možná že před tím dokážu zavřít oči, kdo ví,” říká Adéla.

Dobří kamarádi
„Dřív mi záleželo na tom, jaké má moje polovička zuby, zadek, jestli má vypracované ruce a taky jestli mu nesmrdí z pusy. Postupem času se moje preference změnily a vzhledem k minulým zkušenostem, kladu důraz na to, mezi jakými lidmi se pohybuje. Pokud nemá přátele nebo jsou nějakým způsobem divní, dost to o něm vypovídá. Takže to zjišťuju hned na začátku,” říká přesvědčeně Veronika.

Monika souhlasí: „Říká se, že jsi průměrem pěti lidí, v jejichž okolí se pohybuješ. Takže jakmile je poznám, dokážu trochu odhadnout, jaký muž bude.”

Žádné závislosti
„To je můj osobní problém. Zažila jsem vztah s člověkem, který byl závislý na alkoholu a automatech a takové peklo bych nikomu nepřála. Už nikdy to nechci zažít, takže případné závislosti na čemkoliv jsou věc, která mě spolehlivě odradí. A ano, poznamenalo mě to natolik, že mi vadí i cigarety. Jsem tím tak posedlá, že jakmile někdo řekne, že je závislý například na kávě, už zpozorním, což samozřejmě vím, že není úplně normální. Řeším to odborně, ale člověka se závislostí už nikdy,” prozrazuje Lucie.

Nesmí být srab
„Potřebuji vedle sebe chlapa, který se mě zastane, když bude potřeba a neuteče při první příležitosti, když se objeví nějaký problém. Chci komunikovat a řešit jakékoliv krize a útěk rozhodně není řešení. Dřív pro mě byl důležité to, jak moc je chytrý a vyhledávala jsem doslova muže s VŠ, ale nějak mi došlo, že bych se taky nemusela dočkat a že VŠ není žádná jistota inteligence. Bude mi stačit, když se za mě bude umět postavit a podporovat mě,” komentuje Monika.

Dokonalá čeština
„Není nic víc sexy, než když muž perfektně ovládá gramatiku a nedělá chyby. Hrubky jsou pro mě absolutně nepřitažlivý.” - Ivana

„Mně nevadí, když muž sem tam udělá nějakou chybu, jsme přece jen lidi a stává se to všem. Ale jakmile je vidět, že čeština kolem něj ve škole prošla velkým obloukem, moc se mi to nelíbí a ztrácím zájem, protože to vypovídá něco o jeho IQ. To je ale věc, která mě ovlivňovala vždycky, bez ohledu na věk” říká Adéla.

Zdroj: respondentky Ivana, Martina, Lucie, Veronika, Adéla a Monika

Čtěte také: