Když jsem navrhovala téma sukně, vypadalo to, že už bude konečně jaro. Zima se k naší nelibosti vrátila, ale téma zůstalo. No budiž, alespoň jím to jaro zase přivoláme, co říkáte?

V redakci máme každá jiný sukňový vkus. Pokud se my se Sašou, zaryté „kalhoťačky“, vůbec k sukni odhodláme. Včera jsem vyhlásila sukňový den, měla jsem v plánu naše sukně zdokumentovat, ale Saša striktně odmítla, že své „zametačky“(maxisukně) nosí jenom v létě. Nechtěně mi dala košem i Lucka, která v sukni chodí naprosto běžně, ale mou výzvu neslyšela. Klárka Wimmerová chodí v sukni takřka denně, takže nezklamala ani dnes. A já jsem (navzdory sněhu a venkovní slotě) dostála slibu a oblékla svou jedinou sukni, kterou vlastním. Takže dnes je to zase napůl.

A jak je to s tím naším sukňovým stylem? Klárka, nejněžnější členka redakce, dává přednost klasickým úzkým a kratším sukním nebo sukním mírně do áčka, a jak říká, paradoxně je nosí víc v zimě než v létě. Lucka je „fanynkou“ rozevlátých, nejlépe volánkových sukének nad kolena a počasí u ní nehraje roli.

Saša jako rockerka neholduje džínovým ani koženým modelům, jak by se zdálo, ale po vzoru hippies nosí sukně dlouhé, lehounké a rozevláté.

Co na to móda a trendy?

Sukně na rozdíl od kalhot tolik trendům nepodléhají, ale podle přehlídek to vypadá na délku midi. Tak nějak se střídá, neboť tady už dlouho nebyla.

Ale nezoufejte, stále se nosí sukně tužkové, jaké má v oblibě Klárka, maxi jsou sukně nadčasové, áčkové a kolové patří spíš k těm stylovým.

Svoji sukni bych nazvala sukní retro ve stylu padesátých let a je to jediný typ sukně, který mi vzhledem k mým klikatým nohám vyhovuje. Koupila jsem si ji ve vintage butiku, včetně zavinovací halenky a kozaček, jak vidíte na fotce. Koupila jsem si ji vlastně z nouze, protože jsem sháněla něco na premiéru. Jak jsem tak zkoušela a bavila se různými kombinacemi, padla mi do oka a úplně jsem se do ní zamilovala. A jestli je teď zrovna v módě, nebo ne, vůbec neřeším. Líbí se mi a je mi v ní fajn.

sukně

Foto: Saša Stušková. Ten flek není na sukni, ale na fotce

A co vy, milé ženy-in? Jste spíš sukňový, nebo kalhotový typ? Pokud jste kalhotová, máte alespoň jednu sukni, kterou nosíte?

Jaký typ sukní se vám nejvíc líbí?

  • Mini, ke kolenům, kolové, áčkové, midi, nebo maxi?
  • Proč nosíte právě daný typ sukně? Co vám na něm vyhovuje?
  • Kterou sukni byste si na sebe nikdy nevzala? Proč?
  • Jak se vám mění „sukňový“ vkus?
  • Jaké boty ke své sukni nosíte? Jsou to zásadně vysoké podpatky, nebo třeba i balerínky
  • Nosíte sukně celoročně, nebo jenom když je teplo?
  • Co vás na sukních baví a co vám naopak nevyhovuje?
  • Pošlete mi fotku své nejoblíbenější sukně?

Na vaše příspěvky se těším už dnes na adrese: redakce@zena-in.cz

Na co se můžete za svůj příspěvek těšit vy?

Dnešní dárek sice nemá se sukněmi nic společného, ale snad se vám bude líbit i tak. Jednu z autorek příspěvků na téma SUKNĚ vylosuji a odměním knihou a něčím sladkým na zub.

cena

Reklama