Vyjde řada skvělých českých románů i velmi slibné zahraniční překlady. Dále bude rok s devatenáctkou na konci přát zejména severským detektivkám a očekává se i návrat humoristické literatury ve velkém stylu.  

5c6ffd4aa5828image.png
Hned v prvních měsících roku 2019 vyjde několik očekávaných detektivek. Čeští čtenáři si v minulých letech oblíbili Francouze Bernarda Miniera pověstného svým rozmáchlým stylem a sofistikovanými zápletkami. Jeho Sestry vyšly již 14. února. Hned v závěsu, tedy v březnu, vyjde novinka Samuela Bjorka Clona. Ten zaznamenal úspěch zejména svou prvotinou V lese visí anděl a následně románem Sova.

Jedním z nejzajímavějších momentů roku bude návrat humoristické literatury, která v posledních letech zaznamenala spíše pokles. Vyjde pokračování Stoletého staříka, který vylezl z okna a zmizel. Kniha ponese název Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět a vyjde posledního února.
5c6ffc1aa23baimage.png

Z českých luhů a hájů přibude další kniha Michala Viewegha. Půjde o soubor povídek z posledních let, kniha se chystá na jaro a zatím nemá svůj oficiální název. Nová beletristická kniha vyjde po řadě let i Kateřině Tučkové a ponese název Bílá voda (datace zatím není jasná). V dubnu vydá Nakladatelství Host i další román Aleně Mornštajnové. Ta si srdce českých čtenářů definitivně získala předloňskou knihou Hana, v níž se podobně jako ve dvou předchozích knihách vrací do české minulosti. Novinka vyjde v dubnu a kniha ponese název Tiché roky.

Jedním z nejzásadnějších okamžiků roku 2019 v knihách se stane 28. srpen. V tento den vyjde nejen ve Švédsku, ale i v dalších státech, mezi které se počítá i Česko, poslední díl série Milénium. Kniha, pod kterou bude podepsán David Lagercrantz, jež na tvorbu Stiega Larssona navazuje od roku 2015, ponese název Dívka, která musí zemřít.

Další velkou událostí v oblasti detektivní literatury ze severu bude na podzim vydaná dvanáctá kniha Joa Nesboho s Harrym Holem v ústřední roli. U Nesbeho existují jen velmi malé pochyby, že by kniha nebyla dobrá, neboť se mu daří držet vysokou kvalitu u každého z textů, nehledě na množství dílů, které už svým čtenářům naservíroval. A do třetice všeho dobrého z oblasti krimi, v létě vyjde další román J. K. Rowling alias Roberta Galbraitha Lethal White. I pod tímto pseudonymem se Rowling daří držet vysokou literární úroveň, detektivka bude už čtvrtým počinem, napsaným pod tímto jménem. 

5c6ffc8dcec89image.png


Čtenáři nebudou ochuzeni ani o novinky z oblasti cestopisů, se svou novinkou přijde na trhu Ladislav Zibura. Jeho text ponese název Prázdniny v Evropě a vydání je plánováno na duben či květen 2019.

5c6ffdc685425image.png

Mezi nejzajímavější očekávané překladové tituly patří současně asi nejznámější francouzský prozaik Michel Houellebecq a jeho před pár dny vyšlá próza Serotonin. Té se čeští čtenáři dočkají v červnu, přičemž vyjde pod stejným názvem.

Foto a výběr: Knihkupectví Martinus.cz 

Reklama