Protože jsem středního věku (něco málo přes 40), jak už jsem psala v jiném článku, dobře si ještě vzpomínám na doby reálného socialismu a v létě na plné tramvaje a autobusy žen se zvednutými pažemi (držících se madla), které pyšně ukazovaly ostatním spolucestujícím své často mohutné a nevábně "vonící" podpaží. Řada z vás si na ty doby jistě také vzpomíná. Přitom ani tehdy nebyl problém si pořídit obyčejný pánský holicí strojek na žiletky a upravit se. Aspoň já jsem to tak asi od svých 15 let dělávala.
Dnes používám depilační krém, a to na podpaží a na mírnou úpravu třísel.
Kromě toho si nechávám trhat obočí (už ne do úzké čárečky, jako to bylo moderní za mých mladých let :-), spíše upravit tvar) a bohužel si musím občas nechat vytrhat pár chloupků na bradě - zkrátka vousů :-)
Nohy naštěstí nijak výrazně chlupaté nemám, takže ty nechávám v klidu.
Takže se i tímto způsobem snažím dbát o svůj vzhled, i když ještě nemám po klimakteriu :-)
Jinak samozřejmě používám deodoranty (miluji zvláště vůni levandule), ale nějak nemám důvěru k antiperspirantům, protože si myslím, že pot je určen k přirozenému odvádění škodlivých látek z těla, takže mám pocit, že zabraňovat pocení může být škodlivé. To si raději několikrát za den hlavně podpaží opláchnu a znovu použiju sprej. Myslím, že kdybychom se neměli potit, chyběly by nám potní žlázy jako psům a ochlazovali bychom tělo jazykem jako oni (v tom případě bych ale nechtěla být bernardýnem, který přitom příšerně slintá :-)))
Jana


Milá Jano,
souhlasím s vámi, že pocení je přirozené a odvádí škodlivé látky z těla.
Dokonce pot sám o sobě nepáchne, ale jeho rozklad ano, a protože nejsme psi, měli bychom s tím něco dělat. Záměrně píšu měli, protože se to týká především českých mužů.
Reklama