dovolena-v-hajzlu-do-textu.jpg
Foto: Shutterstock

Ubytování z ověřených webů
Vybrali jste si přes internet skvělé ubytování, s hezkým výhledem na moře a výborným jídlem za přijatelnou cenu? Potom jste šťastlivci! Dejte si ovšem pozor na podvodníky v online prostředí, kterých je bohužel až příliš. Ubytování nemusí splňovat to, co jste viděli na dokonalém obrázku. Nebo v tom horším případě – vůbec neexistuje.

Je dobré si před cestou přečíst recenze a případně se s lidmi v komentářích spojit a zjistit jejich dosavadní zkušenosti. V neposlední řadě vybírejte ubytování z ověřených webů. Vyplatí se také podívat na sociální sítě pod hashtag se jménem vašeho hotelu. Naleznete tak většinou reálné fotky lidí, kteří ubytování navštívili před vámi. Užitečná mohou být také uživatelská videa na Youtube, která spolehlivě ukáží realitu.

Dokumenty a léky u sebe
Bez čeho se rozhodně v zahraničí neobejdete, jsou důležité dokumenty jako osobní doklady nebo letenky. Možná si říkáte, že v dnešní elektronické době je stačí mít pouze v mailu a při kontrole se prokázat QR kódem. Když se vám ale vybije telefon, nebudete mít u sebe v podstatě nic. I proto vsaďte na jistotu a mějte v záloze tištěnou podobu.

Společně s dokumenty si případně nezapomeňte sbalit léky na předpis. Je dobré s nimi cestovat v příručním zavazadle, abyste pro ně mohli kdykoliv sáhnout. Zdraví je přeci vždycky na prvním místě. A obzvlášť, když se vydáte do neznámého prostředí.

Ať vás vozidlo nenechá na holičkách
Pokud se chystáte na dovolenou autem, měli byste si ho před odjezdem pořádně zkontrolovat. Jeho technický stav je základ, pokud se nechcete na cestě trápit s problémy a otázkou „Co teď“. Dále si určitě svůj vůz připojistěte, není nic horšího než řešit autonehodu. A to nejen v tuzemsku, ale zejména v zahraničí. Proto je dobré mít dobré pojištění. A pokud ho nemáte, sjednejte si ho alespoň po dobu dovolené.

Pokud ovšem patříte spíše k těm, kteří takové starosti neradi řeší, nechcete na ně nejenom před cestováním myslet, a navíc zvažujete pořízení nového vozu, můžete se svěřit do péče druhým, například prostřednictvím operativního leasingu. „Je to pohodlné v tom, že získáte nejenom nový spolehlivý automobil k dlouhodobému pronájmu, ale také asistenční službu, která vám bude k dispozici 24 hodin denně. Kromě toho budete mít svého osobního Account manažera, který vám rád pomůže v různých situacích. Nemusíte se obávat nepředvídatelných nákladů, riziko na sebe bere poskytovatel operativního leasingu. V ceně je servis auta, pojištění, asistence, STK i dálniční známka, takže si dovolenou můžete užít naplno a bez starostí,“ vysvětluje Monika Vocílková ze společnosti Arval.

Bronzová pokožka
Vykládat člověku, který si jede k moři pro čokoládově opálenou pokožku, že neustále vystavování slunečním paprskům je špatné, snad ani nemá cenu. Proto se ale zaměřte na správnou péči o pokožku, protože není nic horšího než se spálit hned první den a zbytek pobytu chodit červení s panthenolem. Používejte kvalitní opalovací krémy s vysokým UV faktorem. Kůži zároveň pomůže užívání doplňků stravy s vyšším obsahem beta-karotenu.

Záchytné body
Možná si teď klepete na čelo a říkáte si, proč by se na dovolené někdo ztrácel? Pokud ovšem cestujete s dětmi a třeba ve více rodinách, stát se to může raz dva. Cizí prostředí, rozdováděné ratolesti, které ztratíte na pár vteřin z dohledu a neštěstí je na místě. Vždy je proto dobré si dát nějaké záchytné body a místa, kde se případně s dětmi setkáte, když nastane taková nepříjemná situace. Klidnější budete jak vy i oni.

Zdroj: Společnost Arval, Monika Vocílková

Reklama