Každý si občas zavzpomínáme na dětství. Při jednom takovém vzpomínání jsem zjistil, že už mi toho z dětství moc nezbylo, ale přes to si jednu drobnost (pro mě přirozeně nedozírné ceny) schovávám.

detstvi

Dětství je čas radovánek a her, na které v dospělosti občas melancholicky vzpomínáme. Už ani nevíme, že i jako děti jsme měli své starosti a trápení, vidíme většinou jen to hezké. A tu se nám vybaví první kolo, jindy třeba oblíbené tričko.

Mně zůstal medvídek

Když jsem se tak prohrabával minulostí, došlo mi, že těch památek na dětství moc nemám. Vlastně jich mám hodně málo. Někde ve sklepě možná odpočívá stará Liberta, na které jsme s kamarády drandili celé léto, tričko, na které mamka sama nakreslila obrázek zimních olympijských her s lvíčkem hokejistou, už dávno odvál čas... ale jednu věc si stále schovávám - modrého medvídka. Ačkoli je několikrát opravovaný a vypelichaný, nedám na něj dopustit. A jak jsem k němu přišel? Historii si přesně nepamatuji, ale vím, že jsem ho zdědil po mámě, a ta, kdo ví? Snad ho také zdědila po zase po své mámě. Myslím, že možné to je, protože medvídek vzhledově působí, jako by byl z první republiky.

No, když si vzpomenu, dám vám dnes do novinek jeho fotku, třeba mi některá z vás prozradí, milé čtenářky, v jakém roce mohl být vyroben.

Téma dne 26. září 2011: Co si schováváte z dětství?

AkvariumZavzpomínejte v dnešním tématu na své dětství, milé čtenářky a odpovězte mi na otázku...

  • Co si schováváte z dětství?

Jsem hodně zvědavý, protože sám jsem zjistil, že těch věcí moc není. Máte nějakou hračku? Sbírku známek? Časopisů? První kolo? Deníček? Obrázek? O tom všem mi napište na redakční e-mailovou adresu (viz níže). Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec. Za svůj příspěvek můžete získat hezký dárek, totiž: hru Pravěké akvárium od firmy Albi a krásný „kočičí“ deníček.

Příspěvky zasílejte do 15.00 hodin 26. září 2011.

Reklama