Řešíte povinné ručení pro vaše auto? Zajímá vás, jaké produkty jsou na trhu a jak nic nezanedbat? Na otázky kolem povinného ručení nám odpověděl odborník, pan Petr Hájek, vedoucí úseku vývoje pojistných produktů Wüstenrotu.

Co mám udělat, abych změnila pojistku pro povinné ručení?  Ráda bych přešla k Wustenrot, ale mám aktuální pojistku u jiné pojišťovny.
Petr HájekNejprve se podívejte na datum tzv. výročí své pojistné smlouvy, což znamená termín uzavření smlouvy. Výpověď stávající pojišťovně lze poslat nejpozději 6 týdnů před tímto termínem. Zároveň můžete zavolat na naši bezplatnou telefonní linku 800 22 55 55. Poradíme vám jak postupovat, případně až se bude blížit termín pro vypovězení stávající smlouvy, upozorníme vás na to. Výhodou našeho povinného ručení je, že veškeré tyto činnosti odpadají, protože u nás můžete smlouvu vypovědět kdykoli.

Potřebuji povinné ručení i k autu, se kterým půl roku nejezdím? Pokud by bylo auto dlouhodobě odstavené – tudíž by nevyjelo z garáže, musím také platit pojistku, nemohu jej mít prostě nepojištěné?
Ano, i vůz, se kterým nejezdíte, musíte mít pojištěn. Všechny vozy, které jsou registrovány v evidenci vozidel, musí mít ze zákona sjednané povinné ručení.

Jakou výši bonusu mi můžete nabídnout při provozu bez nehody?  Je to nějak časově omezené?
Můžeme vám nabídnout až 60% bonus za jízdu bez nehod. Navíc máme oproti většině konkurenčních společností rychlejší nárůst bonusů. Už po dvou letech dosáhnete na 30% bonus.

Zajímalo by mne, jak je to s „body“.  Pokud mám u jiné pojišťovny výhody a chtěla bych přejít k vám, můžete se informovat o tom, že jezdím bez nehody a dát mi zvýhodnění rovnou? 
U tohoto dotazu musíme oddělit téma bodů – pokud tím myslíte body za přestupky a bonusem. Předpokládám, že tedy myslíte bonus. Bonus je u povinného ručení a havarijního pojištění jistým druhem slevy, kterou poskytují pojišťovny řidičům, kteří nebourají. Co se týká bonusů, pak se vám přenáší, i když přejdete k jiné pojišťovně.

Když bych si chtěla k povinnému ručení u vás sjednat i havarijní, dostanu nějakou výhodu (pro tu novou pojistku)? Moc dekuji za odpověď.
U společnosti Wüstenrot získáte za sjednání obou produktů 5 % slevu na havarijní pojištění. Sjednáte-li si u nás ke svému povinnému ručení ještě havarijní pojištění, tak na něj můžete uplatnit navíc část svého bonusu za jízdu bez nehod.

Budeme kupovat druhé auto, máte nějakou zajímavou nabídku pro klienty, kteří u vás mají pojistky pro více aut?
Můžeme vám nabídnout 10% slevu na havarijní pojištění pro druhé auto a hlavně tzv. Multibonus. Pokud např. váš manžel je u nás pojištěn a má vyšší bonus než vy, můžete využít jeho bonus také na své pojištění.

Ovlivňuje cenu pojistky stáří auta? Ještě něco ji ovlivňuje? Plánuji nákup auta, tak abych se podle toho zařídila, dekuji.
Každá pojišťovna má jiná segmentační kritéria pro výpočet výše pojistky. U Wüstenrotu cenu ovlivní např. výkon motoru, stáří vozidla, to zda žijete ve městě či mimo město a věk.

Petr HájekJak mohu přejít k Wustenrot z jiné pojišťovny?
Jaké doporučujete postupy při nehodě v zahraničí? Pokud zaviním nehodu v nějaké zemi v Evropě, vyřídíte vše za mne?

Nejprve doporučujeme kontaktovat naši asistenční linku, kde vám vše vysvětlí a náležitě poradí. Případy se posuzují individuálně, ale úkolem asistenční služby je mimo jiné i zařídit odtah vozidla apod. To vše samozřejmě platí i v zahraničí.

Pokud si chci zařídit povinné ručení, podle čeho se mám rozhodovat a na co si dát pozor? Proč bych si měla vybrat vaší pojišťovnu?
Při výběru pojišťovny si udělejte čas a porovnejte nabídky trhu. Rozhodujícím kritériem pro většinu pojistníků je cena, ale nejlevnější pojištění neznamená automaticky, že je pro Vás nejvhodnější. Pojišťovny nabízejí nejrůznější bonusy a připojištění, stejně tak různou tzv. segmentaci - zohledňují řidičské zkušenosti klienta, stáří vozu, je-li klient z malého či velkého města apod.  Různé jsou i možnosti připojištění.  Všechny tyto faktory doporučuji při výběru pojištění brát v úvahu.
Povinné ručení od Wüstenrotu má několik výhod. Tou hlavní a unikátní je to, že smlouvu můžete kdykoli vypovědět. V případě, že byste byla nespokojena, nemusíte čekat a hlídat si období před výročím smlouvy, jednoduše vypovíte smlouvu kdykoli. Další výhodou je bonusový systém. U nás získáte už po dvou letech 30% bonus, maximálně pak za jízdu bez nehod až 60% bonus. Výhod nabízíme více, jsou uvedeny v ostatních odpovědích.

Jak mám rozumět tomu, že mohu využít asistenční pomoci při nehodě v zahraničí? Máte v jednotlivých zemích pobočky? Existuje nějaká infolinka, kde mi někdo pomůže? Jaký je rozsah těchto služeb a to doma a v zahraničí? Děkuji!
Naše asistenční služba Europ Assistance působí po celé Evropě a je pro naše klienty zdarma. Při sjednání pojištění obdržíte kontakt na tuto linku. Zařídí vám odtah vozidla, náhradní vozidlo či okamžitou pomoc na místě.

Proč je povinné ručení povinné?
Povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla, musí mít ze zákona uzavřené každý vlastník vozidla. Pokud nemáte povinné ručení pro svůj automobil a zaviníte havárii, počítejte s tím, že budete muset zaplatit pokutu v řádu desítek tisíc a veškeré škody, které jste způsobili.

Stala se mi taková situace – zabouchnuté klíče v zapalování, bylo to v zahraničí, byla to perná chvilka. Když budu mít u vás pojištění, pomůže mi vaše asistenční služba?
Pokud si sjednáte rozšířené asistenční služby, i v takovýchto nepříjemných situacích pomůže asistenční služba.

Jde z povinného ručení hradit čelní sklo? (přijdu k autu a mám prasklé sklo, nevím, ale kdo to způsobil)
Ano, pro tyto případy nabízíme připojištění všech skel, které se vztahuje na poškození nebo zničení skla čelního, zadního a bočních oken vozidla, která byla k vozidlu připevněna originálním způsobem. Připojištění vás ochrání v případě jakéhokoliv poškození nebo zničení skel, např. z důvodu nehody, vandalismu nebo živelní události (ne z důvodu běžného opotřebení).

Navíc si můžete vybrat podle limitu pojistného plnění, a to buď 5 000 Kč, 10 000 Kč nebo 20 000 Kč.

Mám u vás nárok na náhradní vozidlo, pokud se dostanu do nehody?
V případě, že máte připojištění náhradní vozidlo, pak po dobu, kdy se váš vůz opravuje, máte nárok na náhradní vozidlo.

Děkujeme za odpovědi!

Více na www.wustenrot.cz

wustenrot

Reklama