Čtenářka Tana M šla na dnešní téma zajímavým způsobem. Popisuje k čemu nám vlastně ten adrenalin slouží. Díky Tano M za příspěvek.

Milé ženy in. cz.
Dnes se sejde určitě dost zajímavých příspěvku.

Něco málo o adrenalinu, který zachraňuje lidské životy.
Adrenalin blokuje neblahé účinky alergické reakce na cévy a umožňuje udržení krevního oběhu. Kromě toho brání zúžení dýchacích cest. Lidé, kteří už anafylaktický šok /těžká až se smrtí souvisící nadměrná alergická reakce na cizí látku/ prodělali, bývají připravení a nosí u sebe speciální aplikátor s 1 dávkou adrenalinů. Pokud cítí, že na ně anafylaktický šok znovu přichází, bodnou si adrenalin do svalu (obvykle do stehna) a pak si zavolají pomoc. Většinou rychlou záchranku /RZ/ .

Kromě léků je životně nutné pacientovi dodat dostatek tekutiny infuzemi do žíly, aby se nahradil jejich únik z cév. Dusí-li se pacient, lze mu podávat kyslík, nebo se může zaintubovat a dát na umělou plicní ventilaci.
Adrenalínové injekce musí mít každá lékařská ambulance , pro případ nepředvídaných nebo těžkých alergických reakcí. Cena jedné ampule adrenalinu, se pohybuje od100 až do 400 korun. Je víc než než jasné, že injekční adrenalin je jen na lékařský předpis.
Hezký den s adrenalinem.
Tana M.
Text nebyl redakčně upraven


Jaký je váš nejlepší adrenalinový zážitek?

  • Máte ráda adrenalinové atrakce a sporty?
  • Nebo se jich straníte?
  • Na čem nejstrašnějším jste byla?
  • Co vás z adrenalinových atrakcí nejvíce baví?
  • Máte nějakou zajímavou historku spojenou s adrenalinovým sportem, či atrakcí?
  • Klepete se na zemi i za ostatní strachem a nemůžete se na to ani dívat?
  • Kam byste nás za adrenalinem pozvala?
  • Jaké bylo vaše nejlepší adrenalinové dobrodružství?

A nabízí se i mnoho dalších podotázek. Tak neváhejte, sedněte a pište své názory, příběhy a historky,  posílejte své fotky a videa na redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

a jednu z vás odměním za příspěvek, který se mi bude nejvíce líbit, balíčkem potřeb pro adrenalinové nadšence.

Reklama