Dobré ráno, milé čtenářky našeho magazínu. Dnes se ponoříme do nitra našich duší. Zastavíme se na chvíli a podíváme se na své osudy a životy s odstupem.

Pamatujete si svá přání, své sny, to, čeho jste chtěly dosáhnout? Pokud se vám to podařilo, pak vám ze srdce gratuluji a přeji vám to.

Pokud ne, zamyslete se nad tím, co vám ve splnění vašeho snu, vašich přání zabránilo.

Byla to výchova? Sráželi vám rodiče sebevědomí, říkali vám, že nemáte vyčnívat? Že jste hloupá, ošklivá, neschopná? Nebo jste si své vnitřní hranice toho, čeho můžete dosáhnout, co dokážete, stanovila sama?

Je vaším limitem vaše povaha? Zděděné vlastnosti, nebo vám dala přes prsty realita?

Když jsem se zamýšlel sám nad sebou a odhodil povrchní slupku prvních úvah a myšlenek, zjistil jsem, že mým limitem je pohodlnost. Čím jsem starší, nemám chuť rozjíždět věci, které by mou relativní pohodu narušovaly. A když se dívám do minulosti, vidím, že jsem si vybíral lehčí, méně náročné a méně zajímavější cesty svého života, protože jsem se nechtěl příliš namáhat.

Je otázkou, zda je na místě, abych toho litoval, když můj současný život je v podstatě spokojený a nemám si nač stěžovat. Mám hezkou a hodnou ženu, zdravé děti a sám jsem zdravý a cítím se šťastně.

Kdybych však nebyl líný, mohl jsem být třeba na společenském žebříčku výše. Mohl jsem žít ve světě, mohl jsem se živit cestováním, mohl jsem…

Zde připojím text, který jsem napsal již včera. Zjistil jsem, že jsem líný pro to, co jsem napsal, hledat jiná slova.


Vnitřní limity, zábrany a vybudované psychické bariéry. Bez nich bychom byli jistě jen obyčejná zvířátka, řídící se výhradně pudy. Ale zároveň ty samé bloky mohou bránit našemu úspěchu.

Toto téma mne napadlo v okamžiku, kdy se holky na poradě začaly bavit o tom, kam by samy nikdy nešly. Díval jsem se na ně a snažil se pochopit jejich myšlenkové pochody.

Proč by se cítily špatně, kdyby si samy sedly do restaurace a daly si sklenku vína? Co jim brání jít sama do kina? A jaká jsou další vnitřní omezení v nich?

Tohle téma není lehké, jsem si vědom, že k tomu, abyste něco poslali, je třeba víc než jen sáhnout do složky na disku a připojit fotku s krátkým komentářem.

A jsem si vědom, že vás žádám o pohled do vašeho nitra. A proto slibuji, že pokud mne o to požádáte, tak nezveřejním váš nick a e-mail po zveřejnění smažu tak, aby jej nikdy nikdo nedohledal.

Nebudu klást sérii otázek, na které máte odpovídat.

Jsem zvědavý na to, co vás podle vašeho mínění nejvíc vnitřně omezuje. Co vám brání, nebo zabránilo v tom si splnit svůj životní sen.

redakce@zena-in.cz

Nejzajímavější příspěvek ode mne získá parfém nebo toaletní vodu do 1 500 Kč dle vlastního výběru!

Reklama