pes.jpg

V kuchyni máme více vlhko, často je zde trochu jako v prádelně. Obávám se, abych někde nenašla plísně. Zatím jsem si jich ale nevšimla. Mohu vlhkost nějak snížit?
Kuchyně bývají druhem místnosti, kde se plísně vyskytují častěji. Měla bych ale pro vás několik tipů, jak vlhkost snížit. 1. více větrejte, stačí krátké, nárazové, ale pořádné větrání, 2. snižte vlhkost, která uniká při vaření do vzduchu tzn. používejte při vaření digestoř, pohltí více páry, hrnce a kastroly zakrývejte pokličkami, ani byste nevěřila, jak taková jednoduchá věc pomůže, 3. používejte pohlcovač vlhkosti, dokáže udržovat vzdušnou vlhkost na optimální úrovni. Na konec nezapomeňte kontrolovat problematická místa – např. stěnu pod dřezem, rohy místnosti, místa pod parapetem apod.

60547c458923cobrazek.png

Více můžete shlédnout zde

Náš tip

Ceresit STOP VLHKOSTI AERO 360° pohlcuje vlhkost ze vzduchu pomocí speciálních tablet a sráží ji v tekutinu. Pracuje zcela sám, nepotřebuje ani zásuvku ani žádnou baterii. Funguje na základě tablet, které nasávají vlhkost ze vzduchu, postupně se rozpouští a vytváří modrou tekutinu, kterou je možné pozorovat ve spodní části pohlcovače, odkud ji snadno vylijete, například do toalety. Jedna tableta vydrží fungovat cca 3 měsíce podle velikosti místnosti a hladiny vzdušné vlhkosti. Poté můžete zakoupit náhradní. Výrobky Ceresit lze zakoupit například zde.
60547d2818a84obrazek.png
Slyšela jsem, že roztoči se drží často na místech, kde je vyšší vlhkost. Mě ale přijde, že v ložnici asi nikdy více vzdušné vlhkosti být nemůže, nebo ano?
Asi by vás to překvapilo, ale ložnice jsou právě místnosti, kde se vyskytuje více vzdušné vlhkosti. Je to dané tím, že zde méně větráme a dýcháním a pocením se dostane vlhkost během noci do ovzduší. S tím pak souvisí větší výskyt roztočů. Roztoči jsou totiž potvůrky, které potřebují k životu zejména dvě věci – vyšší vlhkost a potravu. To první v ložnici často mají, to druhé je všude okolo nás. Živý se prachem, zbytky kůže atd. Proto je důležité udržovat čistotu v ložnici a optimální vzdušnou vlhkost.60547c5eae3a0obrazek.png
Před léty jsem koupil velký dům ve svahu, byl trochu vlhký. Ve spodní části jsem si udělal dílnu, ale na svůj koníček nemám tolik času, kolik bych chtěl. A tak vždy, když otevřu dílnu, dýchne na mě z jejích útrob zatuchlina. Vůbec nevím, kde se tam bere. Dá se s tím něco udělat?
Vzhledem k tomu, že v dílně asi nebýváte často, lze předpokládat, že se tam ani příliš nevětrá, a tak se v dílně nejspíše drží větší vlhkost. Na to je potřeba si dát pozor. Mohly by se vyskytnout plísně a pak by se vám zde i špatně dýchalo. Jak na to? Je potřebné snížit vlhkost v místnosti a vyměnit vzduch. Když by to bylo možné, často větrejte. Ideální je otevřít dveře a okna na krátkou dobu. Jestliže to nejde, pak toto udělejte alespoň v době, kdy přijdete do dílny. Udržujte v dílně pořádek a čistotu. Nainstalujte pohlcovač vlhkosti.

Náš tip

Ceresit STOP VLHKOSTI AERO 360° pohlcuje vlhkost pomocí speciálních tablet.  Tablety navíc eliminují zatuchlý zápach a prostor provoní velmi jemnou, nevtíravou vůní přírody. Výběr je široký – vůně levandulových polí v Provance, vůně rozkvetlé letní louky, nebo jiskrná vůně vodopádů.
60547cd9459b6obrazek.png

Na dotazy odpovídala Irena Kovářová, Senior Brand Manager značky Ceresit - Henkel

Reklama