smoke

Milé ženy-in. Už asi víte, že je pro mě rubrika Magie noční můrou. O magii ráda čtu, ráda si o ní povídám, ale abych o ní psala, na to nemám dostatek zkušeností. Ano, mohla bych někde vyštrachat nějaká magická moudra, ale v mém podání by byla buď zkomolená, nebo k ničemu, protože bych jen papouškovala znalosti jiných. To je stejné jako napsat o transplantaci srdce.

Na magii se mohu tedy dívat jen jako laický pozorovatel a zprostředkovat vám jen vlastní pocity. Je jen otázkou, zda jste na ně vůbec zvědavé.

Dovolte, abych se vrátila k článku o Feng shui ZDE, ve kterém jsem si dovolila využít svých chabých vědomostí  a  virtuálně šoupala vašimi postelemi, aby se vám dobře spalo. Učení Feng shui je pro mě také taková magie. Většina z nás ho bere s rezervou. I já. Ale pokud posloucháte člověka, který je pro Feng shui zapálen, máte pocit, jako byste mluvili s nějakým šamanem, a hltáte každé jeho slovíčko.

Zvláště v případě, když přijde řeč na negativní energie v bytě. Ano i ty se dají když ne odstranit a vyrušit, tak alespoň oslabit.

Některé postupy mi připadaly docela legrační, Míšo Kudláčková, promiň, spíš jako čarodějnické rituály, a tak jsem si je nechala do rubriky Magie.

Každý a všechno vyzařuje nějakou energii. Lidé, zvířata, květiny, předměty. Netřeba zdůrazňovat, že ne každá energie je pozitivní.

Feng shui a starý nábytek?

Zeptala jsem se, co říká Feng shui na starožitný nábytek. Starožitný nábytek je přece přímo prosycen energiemi lidí, kteří ho měli doma. Příznivěji prý působí energie vlastních předků, po nichž jste nábytek nebo nějakou starožitnost zdědily a máte k ní pozitivní vztah.

Ale pokud si pořídíte nějaký kousek v antiku, musíte ho očistit růžovou vodou (rozuměj vodou, kde jste macerovali okvětní lístky růží) nebo ho vykouřit. Pochopitelně to neznamená, že zapálíte starou truhlu, ale kroužíte kolem ní čoudícími bylinami. Nejúčinnější očistnou bylinou je například šalvěj.

Jak si očistnou dýmovnici připravit?

Zapálíte dřevěné uhlí a na něj pokládáte sušené byliny, jejichž dým očisťuje.

Tento rituál můžete použít i v případě, že vás navštívila osoba, kterou nemáte rádi, je konfliktní, nebo vám prostě není sympatická.

No vida, jdu si sehnat dřevěné uhlí, šalvěj doma mám!

Co vy na to? Věříte na magické rušení negativních sil? Nechtěla byste tento očistný rituál vyzkoušet?

Reklama