V minulém životě jsem musela být chlap. A ještě k tomu voják, jinak si nedokážu vysvětlit svou skoro až posedlost válečnou tématikou. Dojímají mě osudy pamětníků 2. světové války a k slzám mě dohání téměř všechny filmy, týkající se tohoto období.

Žádná romantika, žádné filmové rozchody a usmíření, já když si pustím trojici svých nejoblíbenějších filmů – Schindlerův seznam, Pianistu a Sophiinu volbu, ještě dlouho přes slzy nevidím. O knižní podobě ani nemluvím, tam se mi písmenka slévají v dlouhou, černou čáru.

sophi

Chlapec, nebo děvče? Absolutně nervy drásající scéna z filmu Sophiina volba, u které se mi téměř zastaví srdce

holcicka

celý film Schindlerův seznam je černobílý, jen holčička v červeném kabátku je barevná, jinak byste ji přes slzy ani neviděly

Ale abych nepůsobila pouze jako nějaký válečník. Jako matku, dceru, manželku, sestru, tetu a kdysi také vnučku mě samozřejmě dojímají starosti a problémy mých blízkých. O úmrtí ani nemluvím. Ale to je snad u člověka, který není z kamene, přirozené a normální.

K slzám mě dotlačí také bezmocnost nad bezvýchodnou situací, je mi až do breku z toho, jak se lidi k sobě chovají. Dnes a denně jsme prostřednictvím zpráv informování o osudech podvedených starých lidí, dojímají nás příběhy týraných a opuštěných zvířat, ale bohužel čím dál častěji také dětí.

slzaŘíká se, že slzy pročišťují oči. Čas od času se vyplakat je zdravé jak pro naše oči, tak i pro naši duši. A kdo říká, že nepláče, ten lže.
Není se za co stydět. I muži pláčou, a věřím, že se jim stejně jako nám ženám hodně uleví.

Ale aby naše dnešní téma nevyznělo jenom příliš negativně a příliš truchlivě.
Samozřejmě nám vytrysknou slzy dojetí i nad radostnými událostmi. Nad přírůstkem do rodiny, při svatbách, nad podařenými úspěchy, nad získáním dobrého zaměstnání, nad usmířením s partnerem…
Je krásné být šťastně dojatý.

Přála bych vám všem, milé ženy-in, aby u vás převažovaly slzy radosti a štěstí nad slzami zármutku a bolesti.

Téma dnešního dne zní jednoduše: Dojmy a pocity

  • Kdy a nad čím jste se naposledy dojaly?
  • Jste s přicházejícím věkem dojatější než dřív?
  • Skrýváte slzy dojetí před okolím?
  • U čeho se dojmete nejvíc? (film, děti, partner, zármutek)
  • Můžete psát i názvy filmů (včetně romantických) které vás zaručeně dojmou a rozbrečí.

Jsem zvědavá na jejich tituly, stejně jako na vaše příspěvky a komentáře.
Pište dojemně a s citem, všechno co vás napadne, všechno co vás dojalo či dojme. Ať už jde o události veselé či smutné, na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměním tělovou kosmetikou solutions

kosmetika

 

Reklama