Co si budeme povídat – je to tak trochu legrační. V malém českém bahnitém rybníčku, kde se bulvár přetahuje o hrstku celebrit a šéfredaktorky společenských magazínů zoufale dumají, koho na tu titulku dát (když už jsme je měli snad všechny, a když ne my, tak konkurence), se jednou do roka odehraje velké drámo. Všichni se tváří, jako by byli děsně napnutí, kdo to TýTý tentokrát vyhraje. A jako by šlo přinejmenším o Oscara.

písnička: hlídač

A všichni jsme pak strááášně překvapení, že v kategorii Zpěvák zvítězil Karel Gott (současně je absolutním vítězem letošního ročníku, protože právě jemu poslali diváci vůbec nejvíc hlasů), Osobností TV publicistiky že se stal (už pojedenácté) Radek John a zrcadélko za Herečku roku že si do své Růžové gynekologické zahrádky odnesla Daniela Šinkorová. Ostatně, stejně jako loni.

Novinářům tak zbývá málo, o čem by mohli vlastně psát. Je nutno se chytat stébel. Příjemné osvěžení přinesla novinka v českém šoubyznysu - soutěž StarDance, vítězný Pořad roku. V kategorii zpěvaček soutěžily bok po boku Helena Vondráčková a její o dvě generace mladší neteř Lucie – jak pikantní! Stejně je ale, i s rozpačitě blikající hvězdičkou Anetou a dávno vystydlou hvězdou Hankou Zagorovou, převálcovala Lucie Bílá.
Daniela Šinkorová je živoucím důkazem toho, jak obrovskou moc mají seriály (i když už nejsou ani zdaleka tak dobré jako bývaly ty od J. Dietla). Diváci jí dali přednost nejen před její seriálovou konkurentkou Danou Morávkovou, ale dokonce i před velkými dámami českého herectví – Jiřinou Bohdalovou, Jiřinou Jiráskovou a Libuškou Šafránkovou. Inu, sejde s očí, sejde s mysli.

Možná je ale lepší je na obrazovce nevidět, než být svědky toho, jak se z velkých herců stávají baviči a vypravěči veselých historek... Určitě víte, o kom mluvím. Ne, že by na veselých historkách bylo něco špatného – koneckonců, takový Vladimír Menšík, to byl nějaký pan herec, a přitom vypravěč od Pánaboha. Jen mě trochu mrzí, že si většina lidí nebude pana Donutila pamatovat jako Truffaldina, Polonia nebo strýčka Váňu, ale jako toho legračního strejdu z televize. No nic. Každopádně, Miroslav Donutil se stal Hercem roku 2006 – porazil Viktora Preisse i Václava Vydru.

Dalším charakteristickým rysem letošního ročníku byla nepřítomnost vyznamenaných celebrit. Za Karla Gotta přebírala cenu jeho půvabná dcera Lucie (zpívat odmítla – rozumné děvče!), za Donutila syn (herec je toho času na dovolené). Lucie Bílá zas ve stejnou chvíli, kdy se v Karlínském divadle předávaly ceny, sršela energií na pódiu konkurenčních Andělů.

Summa summarum: pokud bych si měla vybrat jediného z čerstvých majitelů zrcadel, kterému bych s upřímným obdivem a nadšením zatleskala, byl by to ten, který v sobotu večer vstoupil do Dvorany slávy – dlouholetý reportér České televize, chytrý glosátor a znalec Francie Zdeněk Velíšek.

 

Reklama