Jaké jsou vaše oblíbené jarní vůně, milé ženy-in? Co vám na jaře nejvíc voní a na co se těšíte? K jakým rostlinám či květinám ráda čicháte? Která jarní květina je vaše nejmilovanější? Máte nějaké voňavé jarní rituály? O tom všem bude dnes řeč na Ženě-in!

smell

Na jaro se těším nejen kvůli teplu, sluníčku, zpěvu ptactva, ale také kvůli jeho vůním. To všechno jsem si mohla konečně do sytosti užívat. V neděli jsem si vyjela na koni do lesa a nemohla se nabažit té vůně. Kdybych byla výrobcem parfémů, popsala bych ji asi takto. Hlavu tvoří svěže sladká borová esence, srdce jemně okořeněné pryskyřicí čerstvě pokácených stromů a základ vyniká hořce zemitou vůní bukového listí.

Takový parfém ale nikde nekoupíte. Škoda. Určitě bych ho zařadila mezi své oblíbené jarní vůně. Po dlouhé zimě jsem vděčná za příjemné a nevtíravé vůně sněženek, krokusů a sasanek, které voní zemí, svěžím ovzduším a vodou.

A víte, co ještě miluji? Vůni čerstvě vypraného prádla usušeného na jarním povětří. Tomu se žádná aviváž  nevyrovná!

Mezi stromy natáhnu šňůry a nechám prádlo povlávat ve větru jako plachty plachetnice. Sluníčko ho krásně vybělí a provoní. Každou chvilku se s ním chodím pomazlit. Kdyby mě tak někdo viděl, jak beru látku do dlaní a nořím do ní nos, měl by mě asi za blázna. Ba ne, ženy by mě určitě pochopily.

A zřejmě nejsem sama.

Pozoruji, že s rozkvetlými narcisy začíná i „chalupářská“ sezona. Lidé otevřou okna svých rekreačních obydlí a pustí dovnitř čerstvý vzduch. Zpravidla sundají záclony, stáhnou ubrusy a ložní prádlo a dají se do praní. Vlající prádlo na zahradách je jako uvítací jarní rituál. Vlajky na stožárech, co zvěstují, že jaro je konečně tady.

Jaké jsou vaše oblíbené jarní vůně, milé ženy-in?

  • Co vám na jaře nejvíc voní a na co se těšíte?
  • K jakým rostlinám, či květinám ráda čicháte?
  • Která jarní květina je vaše nejmilovanější?
  • Máte nějaké voňavé jarní rituály?
  • A co vůně syntetické?  Kupujte si jiné vůně na jaro a léto?
  • Jak byste je charakterizovala? Jsou spíš květinové, svěží, vodní, nebo sladké?
  • Už jste vyměnila zimní vůni za jarní? Pochlubte se.

Napište nám o svých jarních vůních na redakce@zena-in.cz a uveďte heslo: Co vám na jaře voní?

Reklama