Rudolf Hess je pohřben v bavorském městě Wusiedlu. V loňském roce se tam  sešlo 2 500 neonacistů, letos se očekává účast vyšší.

 

Kdo vlastně byl tento muž?
Byl členem NSDAP, po nezdařeném puči seděl s Hitlerem ve vězení. Ten mu diktoval Mein Kampf.  Je logické, že se stal  říšským ministrem, druhým mužem III. říše, zástupcem Hitlera.

 

10. 5. 1941 odstartoval po 17 hodině s tajným posláním  do Anglie.  Bylo to pár týdnů před napadením SSSR – měl tedy této válce zabránit.
Angličané ho internovali, po válce vydali norimberskému soudu, kde byl odsouzen na doživotí.

Ale je válka, všechny zúčastněné strany dávají informace a dezinformace, přesné doklady jsou utajněny do roku 2018.

 

Co tedy víme?

 

Existoval dopis, ve kterém Hess  píše "…můj vůdče, pokud nesouhlasíte s mým činem, prohlašte mě za šílence…" A Hitler zuřil.

Ale je i svědectví manželky Hesse, ze které vyplývalo, že Hitler s Hessem dlouho mluvil. A jeho syn si ještě vzpomněl, že na rozloučenou dodal Hitler něco jako – a přeju dobré počasí…

Pokud tedy Hitler o letu věděl, musel vědět i o návrzích, byly tedy asi jeho. 


 Co vlastně navrhoval?

 

* V Evropě zůstane status quo – tedy žádné napadení SSSR

* Francie bude odzbrojena a potom se německá vojska stáhnou

* Německo bude mít pod sebou Belgii, Holandsko, Srbsko a Polsko

* Británie a Německo si nebudou konkurovat

* Německo opustí Norsko, Rumunsko, Bulharsko a Řecko

* Kolonie, které Německo ztratilo po I. světové válce, dostane postupně zpět

 

V Anglii tehdy sílila opozice proti W. Churchillovi, tak Hess našel přímo spojení na něj, nikoliv na ministra zahraničí. Také odstupující král Anglie Eduard VIII, lord z Windsoru se svojí ženou se s Hessem setkali, už na podzim 1937. Bylo to v Německu na soukromé večeři, kde byl i Hitler. Od té doby se traduje, že byl sympatizantem Hitlera a vlastně proto abdikoval.

Že v Anglii o jeho příletu věděli vyplývá z toho, co mi vyprávěl tchán mé dcery, letec u 245. letky se stanovištěm v Aldegrove. 
Dva stroje tehdy vystartovaly, aby letadlo s Hessem sestřelily. Ale dostali přísný rozkaz se vrátit a letadlo nechat proletět.
Jeho kamarádi se vrátili zmatení a byli předvedení k několikahodinovému výslechu. Dál se o tom nesmělo mluvit.

 

Hess byl v internaci lékařsky vyšetřen a nebyla nalezena jizva po dřívějším zranění v oblasti plic. A dále se zjistilo, že není vegetariánem, neznal pravidla tenisu, v době norimberského procesu nepoznal při konfrontaci své sekretářky – byl to tedy skutečně on, nebo jeho dvojník?

A co je velmi zajímavé, nechtěl vidět ani svou ženu, ani syna, viděl je poprvé až za  28 let, aby ani oni už si nebyli jistí?

 

17. 8. 1987 byl Hess nalezen ve své cele oběšený na prodlouženém kabelu lampy. Je zajímavé, že kabel zůstal zastrčený v zásuvce, v cele byl nepořádek, který by svědčil o zápasu. Pitva konstatovala pouze udušení, způsobené stlačením krku, jehož příčinou bylo oběšení, divné… Druhá pitva konstatovala pouze udušení.
Akta o skonu budou zveřejněna až v roce 2017.

Byl sice nalezen dopis na rozloučenou, měl  odpovídající datum, ovšem  Hess ho psal někdy v šedesátých letech, kdy byl vážně nemocen a myslel, že zemře.

 

V roce 1987 je v SSSR u moci Michail Gorbačov a probíhá pěrestrojka. S prezidentem Richardem von Weizsäcker se dohodli, že  SSSR už nebude vetovat propuštění Hesse z humanitárních důvodů.

A tady se objevuje další důvod „sebevraždy“. Neměl někdo strach, že bude odhalena snaha Anglie se domluvit s Hitlerem, a tím mu uvolnit ruce k napadení SSSR? Pokud tedy odpovíme kladně, tak musíme vyloučit, že byl vězněn dvojník.

 

A obloukem se vrátíme na začátek – protože se neonacisté domnívají, že byl Hess zavražděn, stal se pro ně mučedníkem.

 

Pokud vás tato tematika zajímá, nedávno vyšla kniha Petra Vokáče „Překvapená minulost“, kde jsou popsané největší záhady druhé světové války.

 

                  
Reklama