Zábava, odpočinek, sport, pohoda, hezké počasí nebo dobré zdraví. Nic z toho by vám na dovolené nemělo chybět, ale nic z toho si sebou do kufru nezabalíte. Zcela jistě se vám do prázdninového zavazadla vejde cestovní lékárnička a v ní prostředky pro rychlou pomoc v případě průjmu, chřipkového onemocnění nebo akutní bolesti. Dovolenou si máte především užít, tak se na ni dobře připravte.

„Svým pacientů vždy radím, aby si na dovolenou vzali alespoň základní „balíček" léků pro případ nouze. Připomínám nejen léky, které berou pravidelně a jejichž vynechání by mohlo znamenat vážné zdravotní problémy, ale doporučuji pacientům také analgetika na akutní bolest, přípravky na zmírnění střevních obtíží, přípravky na ošetření spálené pokožky, ale také léky na snížení horečky,“ radí MUDr. Eva Charvátová, praktická lékařka z Prahy.

Lékárnička by měla být součástí každého dovolenkového balíčku. Na letošní dovolenou si určitě zabalte tu, kterou vám dnes posílá Ibalgin. A jak lékárničku správně na léto dovybavit, vám poradí následující text.

Co by tedy v lékárničce nemělo chybět?

Drobné rány, škrábance nebo odřeniny většinou doprovází především ty aktivní dovolené. Proto již nyní máte v lékárničce obvazy, vatu i náplasti, možná se budou hodit. Přibalte také Ibalgin Rapid na akutní bolest, Endiaron proti průjmu, Celaskon a Paralen. Pro úplnou výbavu si můžete přibalit také Calcium Panthotenicum na popáleniny od sluníčka a B-komplex pro doplnění vitamínu B.

Letní lékárnička pod drobnohledem

  • Lék na bolest

prasekAkutní bolest nás někdy může překvapit na dovolené, když ji nejméně očekáváme. Proto je dobré mít po ruce účinný prostředek pro její rychlé odstranění. Ibalgin Rapid je rychlý, silný a účinný, s rychlým nástupem účinku již po 15 minutách. Je proto vhodný zejména pro úlevu od akutní bolesti zubů, menstruační bolesti a bolesti hlavy. Nezapomeňte ani na prasekIbalgin gel nebo krém, který díky účinné látce ibuprofenum působí protizánětlivě. Nemusíte se obávat ani nežádoucí vyrážky. Oba přípravky vykazují minimální fytotoxicitu, což v praxi znamená, že takto ošetřená kůže ve styku s přímým slunečním zářením nebude podrážděná.

  • Průjem nás nepřekvapí

prasekDovolená v cizině je skvělý zážitek, poznávání nových míst je spojeno také s poznáváním místních specialit. Gastronomické experimenty však někdy mohou doprovázet střevní obtíže v podobě průjmu. Endiaron je účinný a pohotový lék na velkou obtíž.

  • Vitamín C nejen v ovoci

prasekDopřejte si během dovolené čerstvé ovoce, které zajistí dostatečný příjem vitamínů C. Chystáte-li se do severnějších destinací, kde by vám ovoce mohlo chybět, přidejte do lékárničky Celaskon.

  • Chřipka může překvapit i v létě

prasekChřipka je virové onemocnění, nezvaným hostem tak může být během celého roku. Dovolená není výjimkou. V lékárničce nesmí chybět Paralen, snižuje horečku a tlumí bolest.

  • Sluníčko může být zrádné

prasekSlunce je povinnou výbavou každé dovolené, ale někdy ho může být moc a umí nás i pořádně potrápit. Nechte si v lékárničce místo také na Calcium Panthotenicum, pro léčbu popálenin od sluníčka.

Krásné léto plné zážitků a cestovní lékárničku vezměte sebou.