Ozdobné výšivky existují od nepaměti. Luxusní vyšívání zdobilo nejprve oděv aristokratů, postupem doby si různé lidové kultury vytvořily své vlastní výšivky, které nosili lidé bez ohledu na postavení. Obliba výšivek se ve vlnách vrací. V módě byly v 70. letech a nyní opět. 

sd
Www.tamsin.cz, 1805 Kč

Bohémský a folklórní styl v podobě oblečení zdobeného výšivkami, se k  létu hodí skvěle. A Nejen k němu. Skvěle vypadá jak jemný vzor na plátně, tak výraznější motivy na denimu nebo třeba elegantní honosné výšivky na luxusnějších materiálech.

Pokud si nyní koupíte tento módní kousek, určitě jej využijete i na podzim. Taková halenka s výšivkou bude skvěle korespondovat s hřejivým kožíškem či kabátkem. Už teď můžete v obchodech naleznout podzimní kolekce, na kterých se různé výšivky objevují. To značí jediné, na podzim bude folklórní styl trendy.

Co je folklór?

Folklór či folklor je označení pro osobité hudební, slovesné, taneční a dramatické projevy kultury integrovaných skupin obyvatelstva, například venkovského či městského.

Jak bohémský a folklórní styl nosit?

  • Nekombinujte více prvkůZcela vám postačí jen jediný kousek, zbytek outfitu by měl být méně nápadný. Např. k halence si oblékněte obyčejné zvonové kalhoty či „slimky“.
  • Dodržujte jeden stylFolklórní prvky naleznete na módním oblečení různých stylů. Nemíchejte je. Pokud byste si vzala halenku a na ní trendy bomberu, budete spíš k smíchu.
  • Slaďte líčení a vlasy – Bohémský a folklórní styl podtrhnou ležérně zapletené copy či rozpustilé vlny. Neprohloupíte, když si do vlasů nasadíte květinovou čelenku. Líčení volte nude, tedy co nejvíce přirozené. Ovšem nebojte se zvýraznit rty oblíbenou červenou rtěnkou.
  • Doplňky – Zde můžete popustit uzdu fantazii. Můžete vrstvit, kombinovat různé kovy, materiály, délky a velikosti.  

sd

Foto: OSiS+ Soft Glam ds
Www.different.cz, 2199 Kč

Zpestřete si léto a následně podzim vyšívanými šaty, topy, halenkami, ale také obuví, kabelkami nebo třeba šperky imitujícími výšivky.

Čtěte také:

Reklama