Co je vlastně kyvadlo?
Jedná se o libovolný předmět zavěšený na šňůrce, který dokáže velmi dobře a citlivě reagovat na pohyb ruky. Kyvadlo je vlastně pomocník, díky němuž je možné získat odpovědi na jednoznačné otázky. Dalo by se tedy říct, že posiluje a zesiluje vaší intuici. Když se na něco zeptáte kyvadla, je to vaše intuice, která otázku přijme. Kyvadlo umožňuje pouze fyzicky vidět to, co intuice už ví.
V nejrůznějších čarodějných obchodech lze zakoupit kyvadla vyrobená z krystalů nebo různých druhů kovu. Ale je možné si své vlastní vyrobit i doma. Potřebujete k tomu jen šňůrku nebo řetízek a pak předmět, který na něj zavěsíte. Doporučuje se použít cokoliv, k čemu máte silnou citovou vazbu. Ideální je darovaný prstýnek nebo přívěšek.

shutterstock-1117341410.jpg
Foto: Shutterstock

Jak kyvadlo vybrat?
V podstatě platí přesně totéž, co se dozvídáme z okřídlené filmové repliky „Hůlka si vybírá kouzelníka“. Kyvadlo si vybírá svého majitele. Není možné přesně určit jak, ale poznáte to. Doporučuji zajít do specializované prodejny osobně a prohlédnout si jednotlivá nabízená kyvadla. Vezměte si do ruky to, které vám nejvíce padlo do oka a sevřete ho v dlani. Vnímejte jeho energii. U svého prvního jsem cítila lehkou pulsující energii. Poté chytněte kyvadlo za šňůrku, uvolněte mysl a v duchu se zeptejte na jednoduchou otázku. Pozorujte, zda kyvadlo reaguje a komunikuje s vámi. Garantuji vám ale, že poznáte, když si vás vybere.

K čemu lze kyvadlo používat?

 • Věštění a předpovědi budoucnosti všeho druhu (Budu spokojená v novém zaměstnání? Bude mi lépe v jiném bytě?)
 • Pomůže řešit dilemata při výběrech (partnerské vztahy, práce…)
 • Pomáhá rozhodovat se situacích, kdy jsme bezradní (Pomůže mému pocitu štěstí a spokojenosti, když udělám…)
 • Testování vhodnosti kosmetiky či přírodních preparátů pro naše tělo
 • Hledání ztracených předmětů
 • Hledání vhodných a nevhodných míst (patogenní zóny), umí nacházet zdroje negativní energie v bytě či domě
 • Pomáhá zjišťovat, zda nám zdravotně něco nechybí
 • Používá se k rituálům

6214e0871dddbobrazek.png
Foto: Shutterstock

Jak začít pracovat?
Neexistuje přesný a universální návod, jak pracovat s kyvadlem. Chce to hodně cviku a spojení. Noste kyvadlo u sebe a předávejte mu svou energii. Můžete ho občas během dne vzít do ruky a jen ho držet, nebo ho umístit kousek od vaší postele. Až se budete chtít na cokoliv ptát, pohodlně se usaďte a zapalte si svíčku. Je dobré před každou prací kyvadlo očistit. Nejlépe se čistí vykuřováním. Pro tyto účely je vhodná například šalvěj. Uchopte kyvadlo za šňůrku, pevně si opřete lokty o stůl, aby bylo co nejvíce zabráněno klepání rukou a nežádoucím pohybům. Zhluboka dýchejte, můžete si i zavřít oči. Poté je nezbytné „domluvit se“ s kyvadlem, jakým způsobem vám bude odpovídat. Vhodné je například použít jednoduchou frázi: „Kyvadlo, jakým způsobem mi ukážeš ANO?“ Pokračujte s variantami „NE“ a „NEVÍM“. Je extrémně důležité, pokusit se vyřadit z práce s kyvadlem své vlastní ego. Vyčistěte si hlavu, relaxujte a myslete jen na spojení s kyvadlem. Pokud se budete snažit jakýmkoliv způsobem do jeho odpovědí zasahovat, budou zkreslené a neobjektivní.

Čtěte také: Nezvaní hosté v podobě ducha? Racionalisté se vám vysmějí, ale tyhle rady vám možná pomohou se doma cítit lépe

Zásady otázek pro kyvadlo

 • Nikdy se neptejte na věci, u kterých znáte odpověď. Kyvadlo pozná, že si ho jen testujete a neberete věštění vážně.
 • Zde více než kde jinde platí zásada: „Na hloupou otázku dostanete hloupou odpověď“.
 • Neptejte se opakovaně ani pro ujištění. První odpověď je vždy platná.
 • Pokládejte co nejvíce konkrétní otázky. Například: „Budu se v nové práci cítit spokojeně?“ Nikoliv: „Je pro mě práce ve státním sektoru dobrá?“ Taková otázka není konkrétní. Problematika, co je a není pro někoho dobré, je velice subjektivní. Jděte po konkrétních pocitech a důsledcích. Zároveň není dobré pokládat otázky, kde je možnost výběru. „Mám zůstat v této práci nebo si hledat jinou?“ Na toto nelze odpovědět jedním slovem. Správné by tedy byly otázky dvě: „Budu se cítit lépe a více spokojeně, když opustím svou současnou práci?“ nebo také: „Zlepší se moje pracovní podmínky v současné práci natolik, že budu zcela spokojená?
 • Nepracujte s kyvadlem, pokud jste nemocní, unavení, vystresovaní či pod vlivem alkoholu a návykových látek. Je potřeba mít čistou hlavu.
 • Po odpovědi, kterou dostanete vždy poděkujte. Ať už se vám líbí nebo ne.

pen.jpg
Foto: Shutterstock

Na co nezapomínat
Pamatujte na to, že kyvadlo ani karty vám nikdy nemohou prozradit, co se vám v budoucnu stoprocentně stane. Každý z nás je tvůrcem svého vesmíru i své budoucnosti a máme rozhodně vůli svůj život i směřování ovlivnit. Kyvadlo může ukázat, jak se budoucnost jeví v současné situaci, pokud nic nezměníte. Nezapomínejte také na svůj vlastní úsudek a zdravý rozum. Nepřenechávejte kyvadlu zodpovědnost za svá životní rozhodnutí. Mělo by mít spíše funkci průvodce pro intuici či poradního hlasu.

Čtěte také: Andělé nám ve svých horoskopech vzkazují... naslouchejte svému srdci i myšlenkám, to je cesta ke štěstí

Zdroj: Autorka článku, Co je kyvadlo a jak s ním pracovat?Práce s kyvadlem – nejdůležitější info, které ocení každý začátečník

Reklama