Určitě máte v rodině ještě někoho, kdo zažil na vlastní kůži první republiku. Možná dokonce i samotný vznik našeho samostatného státu v roce 1918. Co vám o té době vyprávěl?

m

Dobu první republiky si pamatují oba moji rodiče, i když v té době byli ještě hodně malí. Maminka ale dodnes ve velké obálce schraňuje památeční pohledy, výstřižky či brožury, které byly vydávané na oslavu tatíčka Masaryka koncem let třicátých a čtyřicátých. A u toho vždy recituje báseň, kterou se učili v první třídě.

Náš tatíčku Masaryku, tady na obrázku,

my děti ti slibujeme poslušnost a lásku.

Nebudeme nikdy lhát

budeme si pěkně hrát,

abys nás měl, náš tatíčku, i tam v nebi rád.

Co se o té době vyprávelo u vás doma? Znáte ještě nějakého pamětníka vzniku Československa?

A nezapomeňte na Popelku

Naše dnešní hra na Popelku spočívá v tom, že si budeme sdělovat vše, co nás dnes cvrnklo do nosu. To znamená cokoli zajímavého, legračního, hloupého, nebo k naštvání, co nám dnešní den přinesl. Zakoply jste dnes při nastupování do autobusu? Rozesmál vás sousedovic pes či vám spadl krajíc od snídaně namazanou stranou na koberec? Koukli jste ráno z okna a ono bylo ozdobené havraním „lívancem“? Pojďme si povídat o našich dnešních zážitcích. Komu se nechce psát, ať popadne foťák a pošle výmluvný obrázek s POPISKEM, abychom i my ostatní věděli….

Na vaše odpovědi a fotky se těšíme na mailové adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama