Dnes budeme mlsat. Ale nemusíme rovnou vařit, stačí jen takové uzobnutí toho, co nám chutná. Okurky, rajčata, papriky, sýr nebo třeba čokoláda a sušenky. Co vám chutná? Co máte rády? Co si dáte, když vás honí mlsná?

Dobré jídlo a dobré pití dokáže v člověku navodit stejně slastný pocit jako milování. Ne nadarmo se slovo: milovat – spojuje i s jídlem.
Miluji svíčkovou, miluji švestkové knedlíky...

My si dnes ale nebudeme povídat jen o hotových kulinářských dovednostech, ale zamíříme také do skříně a do ledničky, jen tak pro něco…

Vzpomínka

cooking

V souvislosti s tímto tématem mi vyvstane na mysli vzpomínka na prázdniny u mé milované babičky. Byla vyhlášenou kuchařkou, vařila už od dvanácti let, kdy se musela starat o své mladší sourozence. Dokázala všechno, počínaje zabijačkovými dobrotami až po svatební koláčky. A také pekla domácí chleba.
Dožila se vysokého věku a já to přikládám zejména tomu, že měla pravidelnou a také zdravou stravu. Říkávala, že kdyby nebyl oběd ve 12. hodin, tak nemusí být vůbec. Škoda, že se dnes jejích rad nedržím a snídani skloubím společně s obědem, o večeři ani nemluvím.

Ale zpátky k tématu. Nebudu zde vyjmenovávat všechna výtečná jídla, která mi babička k obědu servírovala, ale zmíním naprosto „obyčejnou“ svačinu, kterou jsem coby malá holka u babičky na venkově milovala, kterou ale už při sebevětší snaze, alespoň tady v Praze, neochutnám.

Chleba s máslem, tvarůžky a rajče

Na malovaném talířku voní domácí chleba, na něm čerstvé máslo, na něm tvarůžky, které „voní“ opravdovými tvarůžky, a rajčátka ze zahrádky, která voní a chutnají jako rajčátka.
Sliny se mi sbíhají, jen co to píšu. Byť jsem si několikrát v životě chtěla tuto „obyčejnou svačinu“ udělat, NIKDY jsem podobné vyváženosti chutí, jako tenkrát u babičky, nedosáhla.

Sehnat dobrý chleba, jaký pekla babička, je prakticky nemožné. Máslo už není máslové, tvarůžky, to je nějaká nedefinovatelná, předražená hmota, rajčata nevoní rajčátky a chutnají jako tráva.
Takže co mně chutná?
Dala bych si chleba, máslo, tvarůžky a rajče. Zdánlivě obyčejné věci, které všude seženu, ale nikdy mi nebudou chutnat jako tehdy u babičky.

Téma dnešního dne: Co vám chutná?

  • Máte raději sladké, nebo slané?
  • A co kyselé a hořké?
  • Co byste si dala třeba právě teď?
    Jablíčko? Chleba s povidly? Kyselou okurku?
  • Dala byste si rybičky? Nanukový dort?
  • Co vám prostě nejvíc chutná, na co míváte chuť?

Napište nám o tom na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Coby redaktorka, pocházející ze Slovácka, jednu (jednoho) z pisatelů odměním stylově, a to kuchařkou nakladatelství Ikar -Slovácká kuchyně. Naleznete v ní, jak se vaří v tomto kraji vína a slivovice.

kniha

Reklama