Snažíte se přestat s kouřením, ale kdykoliv se o to pokusíte, nevydržíte déle než pár hodin, maximálně dnů, protože ta chuť na cigaretu je nezvladatelná? Nebo ještě jakž takž zvládnete potlačit chuť na cigaretu, ale jakmile dojde na situaci, ve které jste vždycky kouřívali, nedokážete svou mysl soustředit na nic jiného než chybějící cigaretku?

 

Pak vám nejspíš pomůže Nicorette, řada výrobků pro kuřáky, kteří se rozhodnou přestat kouřit a potřebují pomoc s překonáním abstinenčních příznaků. Je to jedna z velice úspěšných metod odvykání kouření – s Nicorette máte dvakrát (!) větší šanci na úspěch. Funguje na  principu pomalého uvolňování malého množství nikotinu do krve, čímž se předchází abstinenčním příznakům. Abstinenční příznaky jsou právě to, co ovládne vaši mysl, když se pokoušíte přestat kouřit, a pak stačí jen velice málo a zapálíte si znovu. K abstinenčním příznakům patří nesoustředěnost, netrpělivost, nervozita, podráždění, pocit hladu, úzkosti, vyčerpání apod. Kdybyste se vnitřně nemuseli vyrovnávat s těmito pocity, způsobenými nedostatkem nikotinu v těle, mohli byste se daleko lépe soustředit na změnu každodenních rituálů, při kterých jste byli zvyklí kouřit (ráno před snídaní, po obědě, ke kávě, k alkoholu atd.). A přesně to vám Nicorette umožní.

 

Nicorette je v České republice k dostání ve čtyřech variantách. Jako první byly jak u nás, tak ve světě uvedeny na trh žvýkačky – vyrábějí se s obsahem 2 mg nikotinu pro slabé kuřáky a 4 mg nikotinu pro silné kuřáky. Příchuť si vyberete klasickou cigaretovou nebo mentolovou. Žvýkačky Nicorette se oproti klasickým žvýkačkám žvýkají pomalu a jen do doby, než na jazyku ucítíte známou chuť cigaretky. Po té odsunete žvýkačku mezi dáseň a tvář a čekáte, než se nikotin uvolní do krve a vy přestanete mít pocit, že vám něco chybí. Žvýkačky se hodí především pro kuřáky, kteří kouří v průběhu dne nárazově.

 

Další možností jsou Nicorette náplasti, které přes den do těla postupně uvolňují nikotin, a to po dobu šestnácti hodin. Ráno přilepit a  večer sundat a spát, poněvadž v době spánku není nutné tělu nikotin dodávat! Náplasti dostanete s 15, 10 a 5 miligramovou dávkou nikotinu. Jsou určeny hlavně pro kuřáky, kteří kouří pravidelně v průběhu celého dne.

 

Pokud vám nejvíc ze všeho chybí posezení s kamarádkou cigaretou v ruce, pak právě pro vás vyrábějí Nicorette inhalátor. Ten je nejvíce schopný uspokojit psychickou i fyzickou potřebu zároveň.

Novinkou jsou pak Nicorette mikrotablety s obsahem 2 mg nikotinu. Nepolykají se, jen se po dobu 20 minut pozdrží v ústech. Vyhovují hlavně těm, kteří chtějí co nejméně nápadnou formu pomoci.