Jak už určitě víte, třeba z naší pozvánky, právě dnes byl zaháhen 48. ročník filmového festivalu v Karlových Varech. Podívejte se ještě na několik našich tipů na filmy, které stojí za to vidět. A kdo bude ještě oceněn?

Herec John Travolta, hollywoodská superstar, bude na festivalu oceněn Křišťálovým globem za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii, a při této příležitosti také slavnostně uvede snímek Sezona zabíjení (Killing Season) režiséra Marka Stevena.
Ve filmu ztvárňují společně s další hereckou ikonou Robertem De Nirem veterány, ale zároveň i někdejší protivníky války v Bosně. Američan a Srb se znovu střetávají v napínavé a akcí nabité hře kočky s myší, zasazené do uhrančivých a jen těžko dostupných Apalačských hor.

john

deniro

Killing Season 2013

V rámci slavnostního zahájení bude ve festivalové premiéře uveden také nový film Michela Gondryho Pěna dní, který měla osobně představit francouzská herečka Audrey Tautou. (pozn. red.: Audrey bohužel na poslední chvíli svoji účast na festivalu zrušila, ale o film nepřijdete.)
Ve městě, kde auta mají volant v kufru, lidé bruslí pozpátku a klavír míchá koktejly, žije idealistický a vynalézavý Colin (Romain Duris), který  jednoho dne potká svou osudovou lásku Chloé (Audrey Tautou). Křehká Chloé, však onemocní záhadnou nemocí: „v plicích jí vykvete leknín“. Bezstarostný svět milenců je nemocí fatálně zasažen.

brusli

b

Mood Indigo (L'écume des jours) 2013

A kdo ještě bude odměněn?

Křišťálovým globem za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii bude oceněn také akademický malíř a výtvarník kostýmů Theodor Pištěk či americký scenárista, režisér a producenta, trojnásobný držitel Oscara Oliver Stone.

 pistek

akademický malíř a výtvarník kostýmů Theodor Pištěk

ceny

festivalové ceny / Křišťálové globy

 

Bude se i vzpomínat

Pro letošní rok byl k slavnostnímu uvedení vybrán další z klíčových titulů československé kinematografie, moravská sága scenáristy a režiséra Vojtěcha Jasného Všichni dobří rodáci.
Film bude uveden v sobotu 29. června 2013 ve Velkém sále hotelu Thermal, hlavním centru festivalu.

Všichni dobří rodáci (1968)

I přesto, že hlavním festivalovým centrem je hotel Thermal, filmové projekce a doprovodné akce probíhají prakticky po celém městě.
Kompletní program i další podrobné informace naleznete na webových stránkách festivalu www.kviff.com

Čtěte také:

poskytnuté foto: www.kviff.com / press-servis

Reklama