Dobré ráno,

mám také svoji trošku zkušeností na téma kouření.

Vyrůstala jsem na malé vesnici a byli jsme parta 4 stejně starých kamarádek.Pouze tatínek jedné z nich byl silný kuřák a shodou náhod,na každé prázniny k nim jezdila sestřenice z "velkého" města.Byla od nás o 3 roky starší,tedy světaznalá.Bylo mi 12,když jsme v borovém lesíku poprvé zkoušely,jak chutná cigareta.

Sestřenice Věrka byla už tak zkušená,že věděla,jak vzít strýci cigaretku,jak ji propašovat v manžetě kalhot.Cigareta mi nechutnala,dnes si říkám,že značka Maryca a Clea musel být pěkný zabiják.Ale přece nebudu trhat partu,že.

Prázdniny skončily,ale nabité vědomosti je třeba oživovat.Kamarádka občas vzala tatínkovi cigaretu a schovala ji na půdě ve vyřazených kamnech.Jednoho vlhkého podzimního dne jsme opět zavítaly k borovicím.Zážitek jako obvykle,ale kuřačky jistě vědí,co se zažívacím traktem udělá navlhlý tabák.

Když jsme došly zpátky ke kamarádce na zahradu,nejprve nevydržel můj žaludek a když tu spoušť uviděla kamarádka,následovala mě.Pro mě to bylo takové ponaučení,že jsem se už cigarety nedotkla a z celé naší dětské party jsem jediný nekuřák.

Se svým manželem jsem se seznámila těsně po jeho příchodu z vojny,kde se naučil kouřit,takže jsem si brala kuřáka.Kouřil vždy mimo byt,ale dětem vadilo,že je cigaretami cítit,i náš pes ho za to neměl rád.Jednoho dne manžel přestal a zapálí si jen na nějaké chlapské akci u piva.

Potomkům cigaretový kouř vadí a zkušenost s tatínkem je odradila snad na celý život.

Přeji všem hezký voňavý den.

Olga

 Jsem ráda, že ten tabák byl navlhlý, nemusel to odnést jen váš žaludek, ale i ty borovice.

editorka Mira

Dnešní téma:

Kouření

Kouříte?

Co nejraději?

Chutná vám kouření a proč?

Snažíte se odnaučit?

Proč jste přestala kouřit?
Jak se díváte na kouření maminek s dětmi?

Přistihla jste někdy své děti?

Nesnáší kouření?

Co říkáte odděleným místnostem v restauracích?

A jaké to bylo poprvé?
Napište nám, rádi vás za zajímavé příspěvky odměníme.
redakce@zena-in.cz

Reklama