Slovo luxus znamená přepych, ale dnes jej používáme v podstatě v širším smyslu. Luxusní dnes nemusí být pouze vila či auto, ale luxus nalézáme i ve zdánlivých maličkostech. Některé z nás nedají dopustit na luxusní prádlo, jiné si neodpustí čas od času večeři v luxusní restauraci. V nabídkách obchodů najdeme vše od luxusních hodinek až po luxusní psací potřeby.

Otázkou zůstává, kolik z nás si může dovolit vlastnit všechny tyto luxusní věci. Přesto ale každá z nás máme něco, co sama pro sebe můžeme nazývat „luxusem“. Není snad přímo „luxus“ pro ženu unavenou z práce vypravit celou svou rodinku na výlet a sama zůstat doma? Napustit si vanu, připravit příjemnou koupel, najít časopisy na čtení, udělat si pohodu, relaxovat, zajít na masáž. Nemyslíte, že po dnech plných péče o rodinu je den jen pro Vás skutečným luxusem? Jiná z nás si neodpustí svou odpolední chvilku u kávy a je ráda, když v tuto dobu není nikým rušena.

Není tedy nutné pouze toužit po luxusních věcech, ale i ze všedních dnů si příjemnými drobnostmi a maličkostmi dělat dny luxusní. Luxus sami pro sebe můžeme najít ve věcech, které jsou pro nás příjemné, milé a je nám u nich dobře, i kdyby to byla třeba zmrzlina. A tak možná lepší než snaha dlouho šetřit na luxusní dovolenou, je z obyčejné dovolené udělat luxusní. A stačí k tomu někdy jen málo. Všímat si pěkných věcí, vyhledávat hezké zážitky, mít u sebe milé lidi a užívat si naplno každou příjemnou chvilku.

A s trochou nadsázky můžeme říci, že luxusem prozatím v letošním roce zůstává sluníčko, a tak užívejme těchto pěkných dní, protože není jisté, kolik jich bude. Letošní počasí se zrovna luxusním nazývat nemůže, ale o to více si vážíme každého pěkného dne.

A když už mluvíme celou dobu o luxusu, máme pro Vás ještě jednu zajímavou informaci. Zmrzlina Magnum vyhlásila soutěž s názvem „Tváře ženy v čokoládovém pojetí“, která probíhá do 1. 5. do 31. 7. na stránkách www.algida-magnum.cz. – v sekci fotografické soutěže. Stačí na elektronickém nosiči zaslat zajímavé fotografie právě na téma ženy v čokoládovém pojetí. Pro deset nejlepších je připravena luxusní čokoládová masáž v hotelu Hilton a další. Úplná pravidla najdete právě na uvedených webových stránkách.

Více si můžete prohlédnout na www.algida-magnum.cz.

Reklama