Výrazem celulitida jsou označovány především degenerativní změny podkožního (zejména tukového) vaziva, vyskytující se někdy ve stáří, častěji však konstitučně na stehnech a hýždích mladých žen.
Tímto problémem, který pravděpodobně souvisí s nezdravým životním stylem, nedostatkem pohybu, špatně zvoleným jídelníčkem, stresem a dalšími civilizačními faktory, trpí v současné době milióny žen doslova na celém světě.

Změny způsobené bujením tkáně a nadměrným ukládáním podkožního tuku zejména na stehnech, hýždích a vzácně i na zadní straně paží vedou ke vzniku kosmetických vad. Dosud hladká kůže začíná připomínat pomerančovou kůru. Zdrojem těchto patologických jevů jsou poruchy v mikrocirkulaci krve a lymfy (mízy), které v počátečním stadiu způsobují otok tukové tkáně (jako následek nahromadění mízy z důvodu špatného odtoku).

Pokud tento proces není včas zastaven, stane se intenzivnějším z důvodu nahromadění škodlivých produktů látkové výměny vyvolané tlakem malých hrbolků zbytnělé tukové tkáně. Poté se začínají objevovat další shluky malých hrbolků nebo hrudek, které je možné snadno nahmatat pod kůží a které někdy způsobují bolest i při mírném tlaku.

Tip: Máte-li problémy s celulitidou, zkuste si vzít na pomoc chladivý gel proti celulitidě od Avon. Po 28 dnech používání tohoto přípravku se vaše celulitida sníží až o 60% a obvod stehen se zmenší až o 2,5 cm! Chladivý gel zároveň účinně zvlhčuje, zpevňuje a zlepšuje strukturu pokožky. Speciální směs účinných složek podporuje spalování podkožního tuku a stimuluje krevní oběh, kromě toho pomáhá vylučovat nadbytečnou vodu z organismu a tak zároveň vyplavovat škodlivé toxiny.