Zase tu máme obrázkovou soutěž! Hádejte, co bylo na fotografii dřív, než jsme udělali tento výřez...

Odpovědi vkládejte do SEM!

Soutěž končí ve středu 24. září v poledne.

A co můžete vyhrát? Ze správných odpovědí vylosujeme tři výherce, každý z nich od nás obdrží dvě knihy z nakladatelství GRADA:

1. místo – knihy: K sebedůvěře krok za krokem (Ivan Kupka), Wellnes, domácí rozmazlování (Pamela Tröndle) a Moderní žena (Marie Němcová)
2. místo
– knihy: Jak rozvíjet svou emoční inteligenci (Anja von Kanitz) a Nenechte se šikanovat kolegou (Lenka Svobodová)


K sebedůvěře krok za krokem
V mimořádně čtivé a zajímavé knížce se seznámíte s jedinečnými způsoby a strategiemi, které vám pomohou získat zdravou a oprávněnou víru v sebe sama – sebedůvěru. Dozvíte se, jak rozvinout své schopnosti sebemotivace, zdravého dosahování cílů, efektivního řešení problémů a důležité schopnosti komunikovat v životě tak, abyste dosáhli toho, co nejvíce potřebujete. Naučíte se, jak získat pozitivní vztah k sobě samému, jak se lépe poznat a jak porozumět ostatním, dozvíte se, jaké chyby děláte ve své komunikaci, co si počít s trémou, jak se bránit manipulaci a co skrývá umění vyjednávat.
Výklad je obohacen příklady, rozhovory z praxe a návody na praktická procvičení rad v reálném životě. Kniha je určena všem, kteří mají zájem o svůj osobní rozvoj a chtějí získat zdravou sebedůvěru.

O autorovi:
Doc. RNDr. Ivan Kupka, PhD. (1958)
Od ukončení vysokoškolského studia působí – s roční přestávkou – na Univerzitě Komenského v Bratislavě, kde se věnuje matematické analýze. Jeden rok také učil matematiku na l’Université de Bretagne Occidentale ve Francii. Ve Francii a Belgii absolvoval kurzy neurolingvistického programování.
Léta se zajímá o různé stránky komunikace. Mezi předměty jeho zájmu patří efektivní metody studia, motivace, tvorby a také mezilidská komunikace, zpracovávání informací, internet. Vedl semináře věnované komunikačním technikám neurolingvistického programování a efektivnímu studiu jazyků. Je autorem první slovenské učebnice neurolingvistického programovaní. Publikoval vědecké články z oblasti teorie selektorů a topologie. Působil jako internetový publicista.
Jeho velkým koníčkem jsou jazyky. Pod pseudonymem Martin Abel vydal knihu Chcete úspešne študovať jazyky?. Získal státní zkoušku z angličtiny, působil jako tlumočník a překladatel z francouzštiny. Kromě francouzštiny a angličtiny čte i knihy v němčině, španělštině a italštině. K autorovým zálibám patří knihy, poezie, antikvariáty, psychologie, jóga, šachy a kytara. Je ženatý, má dvě dcery.


Moderní žena
podtitul: Dokonalá profesní image
Nejnovější kniha o image se zaměřuje na profesní život moderní ženy. Velmi cennou výhodou této ojedinělé publikace je, že vychází z ryze českého prostředí. Čtenářky z řad laické veřejnosti si osvojí celou řadu nových dovedností, díky kterým se stanou dokonalejšími a konkurenceschopnějšími. Otevřou se jim možnosti k lepšímu uplatnění v profesním životě. Naučí se používat image jako prostředek komunikace, vytvoří si vlastní osobitý styl, naučí se zdůraznit přednosti, potlačit nedostatky, zvolit si dokonalý šatník, líčení apod. vhodné pro danou situaci a příležitost. Kniha poradí, jak se stát osobností, zviditelnit se, prosadit se, zvýšit si sebevědomí a přitom se chovat přirozeně. Stranou nezůstává  ani umění komunikovat, naslouchat, dodržovat interpersonální zóny, kritizovat, přesvědčovat i vést jednání s šarmem i samozřejmostí.


Wellness
podtitul: Domácí rozmazlování
Pohodlně ležíte, relaxujete při jemných dotecích masáže, hluboce se uvolňujete při józe nebo si v měkoučkém županu jen tak vychutnáváte čerstvý koktejl z exotického ovoce. To vše se vám může vybavit, když se řekne "wellness". Dnes již existuje množství metod, které podporují relaxaci a pocit pohody. Jako zdroj vyrovnanosti a harmonie se používají nejrůznější relaxační techniky, péče o krásu a uvědomělé stravování. A samozřejmě, vždy je potřeba najít si během dne čas na to, abyste konečně dokázali odbourat stres a napětí, abyste se věnovali pouze sami sobě a hýčkali se, abyste načerpali novou energii a vytvořili si celkovou pohodu. Zdá se to všechno velice prosté. Ale jednoduše se to napíše, hůř se to dělá. Je až s podivem, kolik z nás vlastně vůbec neumí odpočívat a není schopno najít si čas jen sami pro sebe. Začněte proto spolu s námi a s naší novou publikací Wellness pěkně krok za krokem. Uvidíte, že celková harmonie těla a duše na sebe nenechá dlouho čekat.


Jak rozvíjet svou emoční inteligenci
Co je emoční inteligence a proč je důležitá? Jak emoční inteligence ovlivňuje pracovní úspěch? Jak rozvíjet svou emoční inteligenci? Jak poznat a ovlivňovat své emoce a emoce jiných lidí? Praktická a čtivá příručka plná příkladů a tipů vám odpoví na tyto a další otázky týkající se významné složky vaší osobnosti - emoční inteligence - tedy schopnosti zacházet se svými emocemi a emocemi druhých, chápat je a ovlivňovat. Dozvíte se také, jak emoce ovlivňují váš proces myšlení, vaše rozhodování a jak trénovat své emoční kompetence pro větší úspěch v práci.

O autorovi:
Anja von Kanitz
Samostatná trenérka, poradkyně a kouč specializující se na rétoriku, komunikaci a moderaci, mimo jiné pro německou školicí a vzdělávací společnost Haufe Akademie. Přednáší na univerzitě v Marburgu a má dlouholetou praxi v personálním rozvoji firem, institucí a orgánů státní správy.
Webová stránka: www.von-kanitz.de


Nenechte se šikanovat kolegou
V praktické a čtivé příručce české autorky se dozvíte, jak se bránit mobbingu, tedy systematickému, cílenému, opakovanému a často i protiprávnímu zásahu do pracovního a soukromého života člověka ze strany kolegy či kolegů. Kniha také radí, jak mobbingu předcházet, co by měl udělat šéf, co se stane, když se mobbingu nechá volný průběh, zda může za mobbing i oběť či jak mohou pomoci kolegové. Srozumitelný výklad doplňují zajímavé příklady z praxe. Mnohdy je zbytečné, abyste kvůli neúnosnému tlaku opouštěli svou práci – raději sáhněte po této srozumitelné příručce. Pomůže vám!

V knize Nenechte se šikanovat kolegou aneb Mobbing – skrytá hrozba z edice Poradce pro praxi se dozvíte:
- jak se bránit mobbingu, tedy systematickému a cílenému zásahu do pracovního a  soukromého života člověka ze strany kolegů;
- jak mobbingu předcházet;
- jaké jsou jeho příčiny;
- jaké jsou techniky a zbraně mobbingu;
- jak by měl reagovat šéf;
- co se stane, když se mobbingu nechá volný průběh;
- zda existuje typická oběť;
- jestli na mobbingu nese svůj podíl viny i oběť;
- jak mohou pomoci kolegové.

O autorovi:
PhDr. Lenka Svobodová (*1971)
Vystudovala jednooborovou psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy (2001). V roce 2002 složila rigorózní zkoušku, v současné době pokračuje v postgraduálním studiu (PhD.). Již během studia na VŠ si začala plnit svůj dětský sen a pracovala jako učitelka. Po státní zkoušce se do školství vrátila a věnovala se dětem s poruchami učení a chování. Další zkušenosti sbírala v oblasti kariérového poradenství a výzkumů ve školství. Poté pracovala ve Speciálně pedagogickém centru pro mentálně postižené. Právě zkušenosti ze školství ji inspirovaly k napsání knihy na téma patologických vztahů na pracovišti. V současné době působí ve Výzkumném ústavu bezpečnosti práce. Je členkou Českomoravské psychologické společnosti (ČMPS) a zakladatelkou časopisu Psychologie Dnes (dříve PROPSY). Věnuje se lektorské a publikační činnosti. Je spoluautorkou knihy pro uchazeče o studium na VŠ - Testy na andragogiku a personální řízení (Tutor 2004, Fragment 2008), autorkou regionální monografie Záhornice v běhu staletí (2000) a několika článků (např. Československá psychologie, Psychologie v ekonomické praxi, MF Dnes...). Ve volném čase aktivně hraje florbal, jezdí na kole a trampuje po českých, moravských a slezských hradech či zříceninách.

Reklama