A L G A R V E je nejjižnější provincie Portugalska a díky turistickému ruchu je nejznámější oblastí země v cizině. Rozkládá se od mysu Cabo de Sao Vicente na západě po řeku Rio Guadiana, která tvoří portugalsko-španělskou hranici. Podnebí i krajina Algarve, chráněná ze severu pohořím, se značně liší od ostatních částí Portugalska.

 

Díky úžasnému pobřeží a mírnému klimatu, které po celý rok ovlivňují teplé mořské a vzdušné proudy z nedaleké severní Afriky, patří k nejvyhledávanějším rekreačním oblastem v jižní Evropě. Svým návštěvníkům nabízí neuvěřitelné spojení zlatavých písečných pláží a dramaticky utvářených skalisek, které se táhnou téměř po celém jeho pobřeží. Vzhledem k velice příjemnému klimatu, kdy teplota teploměru neklesá nikdy pod 15 °C, využívají turisté toto místo po celý rok. V zimě sem jezdí přezimovat převážně Angličané spolu s Holanďany, kteří si toto místo velice oblíbili a stále se sem vrací.

 

Sezona zde začíná od konce května a trvá až do začátku října. V období července a srpna jsou v Portugalsku prázdniny, a tak se v tomto období sjíždějí lidé z celé země, aby zde strávili svou dovolenou. Vzhledem k tomu, že pobřeží je velice rozmanité, doporučujeme klientům zapůjčit si automobil a vydat se objevovat překrásné pláže, romantické zálivy a zlatá skaliska. Téměř 500 let maurské nadvlády ovlivnilo charakteristiku vesniček a měst, kde dodnes můžete spatřit sněhobílé vily s ornamentálními komíny a zahradami.

 

Dovolená na Algarve je vhodná pro všechny bez rozdílu. Na své si přijdou milovníci historie, přírody, vodních sportů, ale i gastronomie. Zklamáni nebudou ani vášniví tenisté či golfisté.

Dámy zajisté ocení jedinečnou příležitost - zacvičit si ve vybraných termínech 2x denně aerobik pod vedením zkušených profesionálních instruktorů aerobiku.

Zpestřením pobytu na Algarve - nejen pro děti - je návštěva vodních parků, kde jsou vám k dispozici obří skluzavky, tobogány, bazény atd.

Doslova rájem je celé pobřeží pro rybáře. Velice oblíbený a atraktivní je lov žraloků. Našinec má jedinečnou šanci ulovit svoji největší rybu v životě!

Nádherné scenérie se všem návštěvníkům naskytnou, když se zúčastní polodenního nebo celodenního výletu lodí podél pobřeží. Dáváte přednost autu před lodí ? Není problém zajistit půjčení auta dle Vašeho přání na pouhý den, či na celou dobu Vašeho pobytu.

 

Časově náročnější, ale o to krásnější je zážitek z návštěvy hlavního města Portugalska - Lisabonu. Nenechte si ujít nejnovější atrakci města - oceanárium. (Obří nádrž s unikátní faunou a flórou ze všech světových moří a oceánů.)

 

Ať se již rozhodnete pro poznávací zájezd či pobyt v některém letovisku v jižní části země - provincii ALGARVE, určitě čas strávený zde ve Vás zanechá hluboký zážitek a pocit, že se do Portugalska ještě jednou vrátit prostě musíte...

 

Názor redakce:

Pokud vám nevadí trochu studenější moře, pak tuto oblast vřele doporučujeme! Pláže jsou naprosto dokonalé a skály, které je většinou lemují, dodávají všemu romantický a drsný ráz.

Nádherné jsou výlety loďkou kolem pobřeží nebo, pokud si půjčíte auto, vyražte k mysu Cabo de Sao Vicente. Toto místo měli odpradávna všichni spojené s tím, že tu končí svět. Kolmé skalní stěny končící v rozbouřeném oceánu tento pocit jistě potvrzovaly.

Pokud vás Algarve zaujalo, či naopak máte jinou představu o své dovolené v Portugalsku, neváhejte a s důvěrou se obraťte na pracovníky cestovní kanceláře Snail Travel. Ochotně vám pomohou při výběru vaší dovolené a společně jistě vyberete památky, zajímavosti či pláže podle vašich představ a snů.

 

www.snailtravel.cz

 

Reklama