Líbáním si předáváme lásku a cit, ale kromě toho i hromadu slin. Ty stimulují imunitu a umí skvěle ochránit chrup a zamezit vzniku zubního kazu. Jenom líbat se ovšem nestačí. Přizvěte do boje bylinkovou armádu: pasty, ústní vody, gely a kartáčky značky Herbadent.

Líbání zlepšuje kromě nálady i stav dutiny ústní,povzbuzuje tvorbu slin, které obsahují vápník a fosfor, a tak si naši zubní sklovinu chráníme před vznikem zubního kazu. „Sliny obsahují mimo jiné i látky, které dokáží urychlit hojení ran,“vysvětluje MUDr. Michal Karas ze společnosti Herbadent.

O chrup je ale nutno poctivě pečovat. Jedničkou v péči jsou bylinné přípravky, které nezpůsobují alergické reakce a jsou účinné. Taková je HERBADENT® HOMEO, bylinná́ zubní́ pasta, která neobsahuje fluor ani mentol.

HERBADENT® HOMEO

Hlavní účinnou složkou gelové zubní pasty HERBADENT® HOMEO tvoří extrakt ze 7 bylin pro zdravé dásně: řepík lékařský, heřmánek pravý, šalvěj lékařskou, mochnu nátržníku, ženšen, hřebíček a fenykl. Byliny mají jedinečný pozitivní vliv na zdraví dásní, na potlačení krvácení a mírní zubní záněty i příznaky paradentózy. Silice hřebíčku a fenyklu působí antisepticky a zlepšují dech, ženšenový extrakt zvyšuje vitalitu a regeneraci dásní a sliznic. Bylinné extrakty se tvoří přímo macerací ze sušených bylin a jsou silnější a účinnější než olejové silice. 

Pasta HERBADENT® HOMEO neobsahuje žádná chemická pěnidla ani aromata. Jemnou pěnu při čištění vytváří dokonale přírodní pěnidlo na bázi mandlí, které na rozdíl od konvenčně používaných pěnidel nedráždí sliznice a nepřispívá k tvorbě aft. Pasta je vhodná k pravidelné péči o zubní́ sklovinu při přecitlivělosti nebo při alergických projevech na fluor, případně mentol. Lze ji kombinovat také s moderní́ homeopatickou léčbou. Zárukou kvality je, že je vhodnou péčí i pro chrup našich nejmenších nebo pro pacienty při onkologické léčbě.

Součástí plnohodnotné zubní hygieny je výplach ústní vodou. HERBADENT® bylinná ústní voda blahodárně pečuje o dutinu ústní, snižuje rizika zánětů, vzniku zubního kazu a parodontózy. Eliminuje nelibé pocity v ústech. Vychází z tradiční, léty prověřené receptury a je vyrobena bez použití chemických barviv. Ústní voda je k dostání i ve formě účinného koncentrátu, který stačí doplnit vodou. Z lahvičky s 250 ml bylinného koncentrovaného extraktu snadno získáte až 2,5 l ústní vody, což oceníte zejména při cestování.

HERBADENT® HOMEO

Péči je doporučené doplnit HERBADENT® zubními kartáčky. Ty jsou vyvinuty podle moderních trendů v péči o zuby a dásně. Mají prvotřídní vlákna DuPont® ve dvou stupních jemnosti, jemný a velmi jemný. Vlákna jsou velmi ohebná a vyhoví i náročným spotřebitelům na každodenní použití nejen pro citlivé dásně. Při správné technice čištění dokonale odstraní z povrchu zubní skloviny bakteriální plak a částečně vyčistí též mezizubní prostory. Velmi jemný kartáček pomáhá při čištění dásní a zubů se zvýšenou citlivostí, při zánětech, krvácení dásní nebo parodontóze. Kartáčky jsou v obou kategoriích k dostání ve čtyřech barevných provedeních.

Doporučené MOC ceny produktů HERBADENT® jsou:

HERBADENT® HOMEO, bylinná zubní pasta: 149 Kč

HERBADENT® bylinná ústní voda (balení 400 ml): 119 Kč

HERBADENT® bylinná ústní voda (koncentrát 250 ml): 159 Kč

HERBADENT® zubní kartáček (jemný, velmi jemný): 59 Kč

HERBADENT® zubní kartáček pro Světlušku (velmi jemný): 100 Kč

Reklama