ruce

Když jsem se podíval dnes do e-mailové schránky, měl jsem velkou radost. Přišla mi zpráva od čtenářky AndyC, která zareagovala na mou výzvu ve článku: Osud mám vepsaný v dlaních a sestavila mi krásný portrét mé osobnosti. Jak moc se trefila? Její závěry jsem si dovolil okomentovat žlutými citacemi...

Co skrývá Jakubova dlaň

K hádání se nejvíce hodí levá ruka, která nám na dotyčnou osobu prozradí její charakterové vlastnosti. Pokud bychom ovšem chtěli zjistit, jak s nimi naložit, nebo co s nimi teprve provést, museli bychom vzít na pomoc ruku pravou... My zůstaneme u ruky levé.

levá ruka

Dlaň

Jedná se o organizátorský typ, jež si neodepře pořádek a nerad se podřizuje jakýmkoliv změnám. Jedná se o muže věrného, něžného, ale na druhou stranu takového, který si nepotrpí na milostné předehry a romantickou atmosféru, zastávají spíše klasiku bez jakéhokoliv experimentování. Na druhou stranu jsou velmi spolehlivý, trpělivý, a nic ho v životě nezaskočí.

Tady ses, Andy, trefila skoro do písmene. Akorát to experimentování je trochu špatně - hrozně rád zkouším nové věci. :-)

Čára života

Začíná mezi prostředníčkem a ukazováčkem a stáčí se dolů k zápěstí. Jak dlouho budeš žít? Střed čáry života se bere jako pětatřicátý rok a každý milimetr navíc znamená další rok. Čára života vypovídá o tvých nemocech, událostech, jež tě okrádají o tvoji energii. Tato osoba má však čáru hlubokou a znatelnou, čím je hlubší, tím dotyčná osoba má i pevnější zdraví, klidný a spokojený život.

Tak to vypadá, že někdy mezi 40 a 50 rokem budu mít docela na mále, ale pak se to zase spraví. Jinak budu jako řípa, juch!

Čára hlavy

Tato čára začíná mezi ukazováčkem a prostředníčkem a stáčí se dolů pod malíček. A co se z ní dá vyčíst? Prozrazuje o každém z nás to, jaké máme schopnosti a inteligenci.
Prohnutá, klesající čára vypovídá o člověku, jež přes velké množství svých zájmů nedokáže nic dotáhnout do konce, z čehož pramení i všechny problémy spojené s láskou a někdy i sexem. Na druhou stranu zřetelná a dobře viditelná čára vypovídá o velkém množství houževnatosti, vytrvalosti a bystrém úsudku, a jelikož se tato čára nenápadně stáčí k měsíčnímu vrcholku, máme tu skrytého romantika s nesmírnou fantazií. A pozor! Tato čára končí vidlicovitě, což předpokládá, že máme před sebou „literárního talenta“.

Čteš ve mně jako v knize, Andy! „přes velké množství svých zájmů nedokáže nic dotáhnout do konce.“ To je fakt velká trefa - snažím se sice vnitřně ukáznit, ale kolem je tolik skvělých věcí, které chci udělat a zkusit...

Čára srdce

Tato čára začíná mezi ukazováčkem a prostředníčkem a stáčí se dolů pod malíček. Vypovídá o zdraví, neměla by být však ale přerušována, je o schopnosti milovat a vnímat lásku kolem sebe. Rovná čára majitele symbolizuje inteligentního člověka s neomezenou dávkou fantazie, jež přenáší do svého intimního života, možná je to i nadmíra jeho „skryté“ romantické duše. Vzhledem k tomu, že čára začíná vidlicí, je zcela jisté, že tato osoba ve svém životě prožije opravdovou a hlubokou lásku. Ano, tenhle člověk, jak vypovídá čára končící pod prostředníčkem a ukazováčkem, má srdce na dlani a dokáže i nezištně pomáhat druhým. Čím výraznější tato čára je, tím ke svým nejbližším bývá otevřenější, a pokud by tato čára byla i navíc červená, jednalo by se o člověka, jež je velmi smyslný i po intimní stránce.

Zajímalo by mě, jestli se dají z téhle čáry poznat i šprýmy. Moji vztahovou fantazii asi nejvíc vystihuje situace, kdy jsem své masožravé ženě dal k výročí dárkově zabalenou štangli uheráku :-)

Čára osudu

Ne všichni lidé mají čáru osudu, která vede od prostředníčku k zápěstí. Člověk by měl více věřit ve vlastní schopnosti, a pokud člověk má tuto čáru, do značné míry ovlivňuje jeho ctižádostivost a je schopen převzít na svá bedra za všechny veškerou zodpovědnost.
Dlouhá a dobře nakreslená čára vypovídá o tom, že tuto osobu potká skvělý život a výjimečný osud.

Tak, už aby to bylo. ;-)

Spojovací čáry

Tyto čáry symbolizují důležitá přátelství a lásky, jež nás provázejí životem, nacházejí se mezi čarou srdce a malíčkem. Tyto čáry se však nevyskytují trvale, ale mění se pouze podle situace.

V tuhle chvíli tři velcí kamarádi - to by odpovídalo.

Vzhledem k tomu, že nelze určit, jaké pahorky jsou, zda ploché, lehce vyklenuté nebo nadměrně vyklenuté, posílám pro odhalení pravdy klíč.

Venušin pahrbek

 • a) plochý: odměřenost, nedostatek temperamentu
 • b) lehce vyklenutý: vyvážený temperament
 • c) nadměrně vyklenutý: záliba v sexuálním životě

Jupiterův pahrbek

 • a) plochý: nedostatek ctižádosti
 • b) vyklenutý: smysl pro spravedlnost, šlechetnost, takt a ohleduplnost
 • c) příliš vyklenutý: arogance, nesmírná ctižádostivost

Saturnův pahrbek

 • a) plochý: nenechá se ničím unést
 • b) vyklenutý: rozhodnost, vytrvalost
 • c) příliš vyklenutý: samotářství

Vršek Slunce

 • a) plochý: touha po přepychu
 • b) vyklenutý: smysl pro hudbu a estetiku
 • c) hodně vyklenutý: libuje si v zábavách a rozkoších

Merkurův vršek

 • a) plochý: chybí sebedůvěra, ctižádostivost, zájem o práci
 • b) vyklenutý: společenský, komunikativní
 • c) značně vyklenutý: talent pro obchod a peněžní záležitosti

Vršek Měsíce

 • a) plochý: smysl pro praktičnost
 • b) vyklenutější: představivost, intuice, smysl pro poezii
 • c) hodně vyklenutý: představivost se snoubí s prozíravostí

Tady je trochu problém, protože si nejsem jistý, kde se všechny ty vršky nachází ani jak vypadá míra vyklenutí... Ale pokud to chápu dobře, tak to docela vychází: společenský chlapík s přebujelou představivostí, smyslem pro spravedlnost a sexuální apetencí. :-D

Palec

Správně položený je proti ukazováčku pod úhlem pětačtyřiceti až devadesáti stupni.
Tento normální palec svědčí o energičnosti, vůli a vytrvalosti.

Ukazováček

Koneček ukazováčku by měl sahat až ke středu horního článku prostředníčku, stejně dlouhý jako prsteníček. Zde je naprosto ideální.

No, je ve skutečnosti o trochu kratší než prsteníček, ale to není z rozevřených prstů tak poznat... asi tak tři milimetry.

Prostředníček (prst zodpovědnosti)

Majitel rovného prostředníčku bývá rád v blízkosti milované osoby, hledá trvalý vztah a věrnost, touží po klidném, rodinném životě.

Prsteníček

Citlivost, vtipnost...
Tento typ člověka vyhledávají lidé pro jeho veselou nakažlivou povahu, někdy mívá cit pro banální věci. Ve svém životě je spokojený a sebevědomý. To vypovídá o svém majiteli prsteníček, pokud sahá k hornímu článku prostředníčku.

Spokojený a sebevědomý, to já jsem, to jo :-)

Malíček

Zahrnuje vlastnosti svého nositele a ideální dosahuje k hornímu článku prsteníčku. Zde bez výrazných vlastností.

Malíček končí těsně před posledním článkem prsteníčku - dostal se akorát na cílovou čáru.

Co prozradí pokožka? To si bude muset Jakub zjistit sám :O)

 • a) jemná, měkká: něžný inteligent, odborník přes milostné záležitosti, něžnosti, pozornosti
 • b) hrubá: nemají zrovna duši romantika, ale kdo ví, třeba když naleznou tu opravdovou lásku, budou ji prožívat naplno a hluboce
 • c) lidé s krátkými prsty: je to velký snílek, jež na rady ostatních nikdy nedá
 • d) s dlouhými prsty: je to velmi citlivá povaha, a moc by ho ranilo, kdyby zjistil, že je podváděn
 • e) baculaté prsty: z baculatosti vyčteš, na kolik je dotyčný smyslný a vynalézavý, co se týče lásky

Hrubost pokožky bych dal někam mezi a prsty mám celkem štíhlé a středně dlouhé, řekl bych...

A konečky prstů?

Vzhledem k tomu, že nejsou díky stlačení na skle dosti čitelné, zbývá další domácí úkol pro Jakuba...

 • a) špičaté konečky: samostatnost, představivost, šlechetnost, nezávislost
 • b) čtverhranné konečky: sklon ke konvencím, pracovitost, logičnost, praktičnost
 • c) kulaté konečky: nepřevídatelnost, ctižádost, snadná adaptace na změny
 • d) lopatkové konečky: umělecká originalita, schopnost přesvědčovat ostatní

Nejsem si úplně jistý, jestli poznám rozdíl mezi C a D, ale v dětství jsem si vášnivě kousal nehty, takže mám právě buď C, nebo D. Obojí zní dobře. :-)


Andy, díky moc!

A vy ostatní, pokud máte odvahu, zkuste to také - vyfoťte své dlaně a nahrajte je do diskuze. Třeba vám Andy také něco pěkného vyvěstí!

Reklama