Vlasům v zimě neprospívají velké teplotní rozdíly mezi venkovním vzduchem a vytopenými místnostmi, které zatěžují vlasovou pokožku i vlasové stvoly. Pod čepicemi a klobouky se vlasy zase zapotí a zapaří, čímž se zvýší jejich mastivost.
Mastné vlasy je potřeba častěji mýt, a jsme u dalšího problému: fénování. Vysoušení horkým vzduchem vlasům rovněž nesvědčí.

Málo sluníčka, nedostatečný pohyb venku, pobývání v přetopených místnostech – to vše jsou vlivy, které naše vlasy poškozují. Ke špatnému stavu naší kštice přispíváme i nesprávnou životosprávou. Větší příjem tuků a cukrů a málo vitaminů a minerálů v jídelníčku negativně ovlivňuje pokožku i kvalitu vlasů. Rovněž stres a deprese hraje v tomto ohledu významnou negativní roli.

Není proto divu, že právě v zimním období si spousta lidí stěžuje na zvýšenou tvorbu lupů, mastivost či lámavost svých vlasů.

Abychom si udrželi vlasy zdravé, je potřeba dodržovat správnou vlasovou hygienu. Kromě dostatečného příjmu vitaminů a stopových prvků je nutné zlepšit péči o vlasovou pokožku. K tomu je nutné zvolit si správnou kosmetiku.

Vhodným lékem a přípravkem proti těmto neduhům je léčebný šampón Nizoral, obsahující antimykotickou složku ketoconazol.
Nizoral léčí příčinu onemocnění lupů – přemnožení mikroorganismu Pityrosporum ovale, který je přítomen v pokožce každého člověka.

Při používání Nizoralu se řiďte přiloženým návodem, protože jen tak bude vaše léčba účinná. Po vymizení všech příznaků se doporučuje používat Nizoral preventivně 1x týdně, či podle potřeby.

 

Více informací o problémech s vlasy najdete na stránkách www.doktorvlas.cz

Reklama