Dovolené jsou v plném proudu, užíváme si volna a cestujeme. Na cestách se nám ale mohou přihodit nepříjemné věci, které mohou ohrozit naše zdraví a zkazit několik dní vysněné dovolené.

holiday

Nepříjemný hmyz, štípnutí, alergické reakce, pálení žáhy, spálená pokožka, úpal. Průjem a nepříjemné střevní problémy. Také vaginální mykóza. To jsou nejběžnější zdravotní obtíže, se kterými se můžeme běžně potkat na dovolené. Proto si nezapomeňte vzít s sebou základní léky a přípravky, které Vám rychle pomohou tyto obtíže vyléčit. Víte, že vaginální mykóza je nejčastějším důvodem návštěvy gynekologa po prázdninách?

Po skončení prázdnin navštíví gynekologickou ordinaci celá řada pacientek se stejným problémem - vaginální mykózou. Co bývá nejčastějšími příčinami? Mohou to být:

 • teplé a vlhké prostředí, např. pokud žena zůstane v mokrých plavkách;
 • upnuté, neprodyšné spodní prádlo a oblečení ze syntetických materiálů;
 • nedostatečná nebo naopak přehnaná hygiena, nevhodné přípravky;
 • časté koupání v chlorované vodě, ale i v přírodě, hlavně v rybnících a řekách;
 • dlouhý interval ve výměně menstruačních tamponů;
 • nedostatečný pitný režim;
 • dlouhodobé užívání antikoncepce;
 • nadměrná konzumace sladkostí;
 • onemocnění cukrovkou;
 • nedostatek pohybu, stres, fyzická a duševní únava, vyčerpání;
 • poruchy imunity aj.

Co si tedy vzít na cestu jako první pomoc při vaginální mykóze?

Spolehlivou úlevu Vám přinese léčivý přípravek řady Gyno-Pevaryl®, antimykotikum určené k léčbě vaginálních mykóz. Jeho nespornou výhodou je, že Gyno-Pevaryl® 150 obsahuje 3 vaginální čípky, které se zavádí večer do pochvy po dobu 3 dnů. Během této doby nepříjemné příznaky mykózy ve většině případů odezní.

Gyno-Pevaryl® 150 Combipak obsahuje i krém k zevnímu použití, který odstraňuje nepříjemné svědění pochvy. Krém je určen i k léčbě partnera.

Gyno-Pevaryl®

Gyno Pevaryl® 50 obsahuje 15 vaginálních čípků pro dlouhodobější léčbu vaginálních mykóz. Gyno Pevaryl® 50 je vhodný pro léčbu častých a opakovaných mykóz. Obzvlášť často se mykózy projevují v těhotenství, kdy jsou navíc úpornější a častěji se vracejí. V těhotenství se však o léčbě vždy poraďte se svým lékařem. Pokud jste náchylná k mykózám nebo se Vám často vracejí, můžete Gyno Pevaryl® 50 používat po poradě s lékařem i v průběhu léčby antibiotiky, předejdete tak výskytu mykózy. Gyno-Pevaryl® 50 je jediné volně prodejné antimykotikum pro dlouhodobou léčbu (15 dnů).

Všechny 3 přípravky řady Gyno-Pevaryl® lze zakoupit v lékárnách i bez lékařského předpisu.

Doporučená cena jednotlivých balení léku:
Gyno-Pevaryl® 150 je 149 CZK
Gyno-Pevaryl® 150 Combipack je 185 CZK
Gyno-Pevaryl® 50 je 249 CZK a navíc je částečně hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění.

Více informací naleznete na www.gyno-pevaryl.cz

Gyno-Pevaryl® 150, Gyno-Pevaryl® 150 Combipack a Gyno-Pevaryl® 50 obsahují ekonazol-nitrát, vaginální podání.
Před použitím si pečlivě pročtěte příbalovou informaci. McNeil Products Ltd., Místní zástupce: Johnson & Johnson, s.r.o., Karla Engliše 32016, 150 00 Praha 5, Tel: +420 227 012 11 EK_201108006