Děkujeme čtenářce s nickem buggy, že se s námi podělila o svůj (vlastně dceřin) katastrofický zážitek a přidává k němu své zkušenosti.

Krásný den, mně se v domácnosti naštěstí nic špatného nestalo (klep, klep). Jen drobné nepříjemnosti jako vytopení koupelny z důvodu ucpaného odtoku u pračky a několikrát  k nám zateklo střechou.

Moje dcera měla horší zážitek a s ní jsme všechno prožívali "na blízko". Vloni v prosinci mi kolem 11 hodiny večer zavolala a vychrlila na mě:. "Prosím tě, ať pro nás táta přijede. Jsme před domem, narychlo oblečené, a je zima. Nesmíme dovnitř. Hasiči vyklidili dům, nevědí jestli něco nebouchne".

Zkušenost č. 1:

Když příjde nějaká živelná událost, nestačíte si ani rozmyslet, co si vzít důležitého nebo cenného z bytu. Tak se dcera a dvě vnučky nastěhovali k nám. I s kocourem. My máme taky kocoura a vzájemně se nesnášeli. Takže jsme je museli stále oddělovat! Pak přijel na vánoční svátky syn a ten má psa. Už jsme museli sledovat tři zvířata a dbát na to, aby se nesetkali. V bytě dcery se větralo, pralo se, čistilo, malovalo. Koberce,  sedací souprava a matrace v postelích vyčistit nešly, ty se musely vyhodit.

Pak přišlo jednání s pojišťovnou. Zástupce byl vstřícný, snažil se všechno vyřešit rychle a poskytnout nejprve alespoň zálohu, aby se byt zase zařídil.

Zkušenost č.2:

Přes solidní jednání pojišťovny na  takové události vždycky tratíte.

Dneska už dcera bydlí ve svém bytě. Ten kouř je tam pořád trochu cítit, zejména když se do bytu vstoupí. Od této zkušenosti kdykoliv vidím v televizi, že v  nějakém domě hoří, tak vím, jaké problémy čekají sousedy. Ten kouř, protože hoří různé kabely a uměla hmota, tak se jen tak nevyvětrá.

Přeji všem jen opravdu malé domácí katastrofy.

Bugy

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Tak to už je katastrofa ve velkém. Proti tomu jsou naše domácí karamboly legrácky. I když je nechci v žádném případě zlehčovat.

Reklama