5c2dd2e1937d1obrazek.pngFoto: Shutterstock.com

Jedny z nejčastějších nemocí, které vás v zimních měsících dostihnou, jsou nechlazení, chřipka nebo angína. Často nás to nemile zaskočí právě na horách, kde panují hodně nízké teploty a zrádné slunko. No a přeci nechcete sledovat sáňkující děti a kouzelné noční lyžování jen za oknem penzionu. Proto si jako prevenci přibalte sprej do nosu, cucavé tablety na bolest v krku a léky obsahující ibuprofen na snížení teploty.

Při lyžování a dalších zimních radovánkách nejsou žádnou výjimkou ani bolesti kloubů a svalů. Hodí se proto mít v lékárničce alespoň jedno pružné obinadlo. Z lyžařských nebo běžkařských bot se také snadno vytvoří nepříjemné puchýře, otlaky a oděrky. „Nejjednodušší je přibalit si univerzální hydrogel, který funguje na principu vlhkého hojení a je možné ho použít jak na poranění, tak na stržené puchýře, opary nebo méně závažné popáleniny,“ doporučuje odbornice PharmDr. Irma Miklášová.
kompo.jpg

Víte, že i na horách se můžete spálit podobně jako u moře? Přes den si užíváme na vrcholku hor výhled na panoramata, pak si na terase místní hospůdky vychutnáme tradiční Bombardino a večer pak mažeme spálený obličej jak splašení. Nezapomeňte s sebou proto přibalit opalovací krém, nejlépe s ochranným faktorem 30 a více.

Reklama