Nikdy jsem nenosila korále. Ani řetízky. Prostě nic na krku. Až jednou jsem si zamilovala perleťovou placku, kterou jsem si koupila u stánku v Chorvatsku. Tu placku na kožené šňůrce jsem nosila snad ke všemu. Byla neutrální, takže se skoro ke všemu hodila.

Až jednou přišla do redakce „paní korálková“, rozložila po podlaze své poklady a já propadla jejich kouzlu. Náhrdelníky, náramky, náušnice, prostě všechno, co se dá na sebe nevěsit. Koupila jsem si u ní asi tři náhrdelníky, které mě dodnes neomrzely. A to je co říct, protože já jsem holka vrtkavá a chtěla bych stále něco nového.

Ale u náhrdelníků od paní korálkové to neplatí, a i když nejsou zrovna posledním hitem, za nic bych je nevyměnila.
Jsou prostě nadčasové.Když už jsme u těch posledních hitů, podívejte se na kousky od návrhářských špiček jako jsou John Galliano, Mark Jacobs nebo Gucci.
Není nic neobvyklého, že se návrháři pro inspiraci často vracejí do minulosti. Platí to i u designu šperků.
Ale narozdíl od historických předloh, jsou náhrdelníky nové generace" velké, masivní a hýří barvami. Často jsou natolik dekorativní a výrazné, že se dají nosit jen k velmi jednoduchým střihům a vzorům.Má to jistě svoji výhodu: Když si vezmete takový náhrdelník, každý přehlédne, že ty šaty na vás už pětkrát viděl. :-)Nosíte korále, náhrdelníky a přívěsky?
Líbí se vám nové trendy?
Vybrala byste si něco z našich ukázek?
Nebo se vám zdají přeplácané?

Reklama