O tom, jaké vybírat oblečení na sport a proč se do něj občas nebát investovat, jsme si tu už řekly dost. Teď pro vás máme čtyři outfity přímo na míru. Jako inspiraci a motivaci k lepším (a stylovějším) výkonům.

Tím nejdůležitějším kritériem výběru oblečení je aktivita, při které budete oblečení využívat převážně. Hned v závěsu je samozřejmě pohodlnost (nic vás nesmí škrtit, kousat, rdousit apod.) a funkčnost samotného kusu oblečení.

Oblečení by mělo:

  • odvádět pot od těla
  • odvádět vlhkost od těla
  • udržet tělo v suchu

Jaro je tu, takže pokud hovoříme o sportování venku, už se nemusíte vrstvit jako cibule, ale bohatě vám postačí nějaká odlehčená verze. A u indoorových aktivit zohledněte zejména typ sportu. Tady jsou moje osobní tipy:

Běh

běh

Už jsem v minulém článku zmiňovala důležitost kvalitních bot, které ochrání vaše nohy. Vybírejte obuv s ohledem na to, kde budete běhat: v terénu či po asfaltu, zpevněných cestách... A rozhodně se nestyďte poradit se s profíky ve specializovaných obchodech.

Osobně na běh v tomto počasí doporučuji elasťáky na tělo, funkční triko (bude-li chladněji, klidně ještě jedno navrch), sportovní podprsenku s vysokou podporou a mikinu/bundu, která neprofoukne a zaručí vám ochranu před zimou a větrem.

Fitko

fitko

S oblékáním do fitka si příliš hlavu lámat nemusíte. Vezměte si lehké funkční oblečení, v němž bez problému uděláte dřep, klik, zvednete činku nebo ujedete pár kilometrů na rotopedu. Nikdy nezapomínejte s sebou přibalit speciální rukavice, ať po tréninku nevypadáte, jako že jste dřely někde na stavbě a ručník, na který si sednete nebo se o něj opřete na jednotlivých strojích (přeci jen nevíte, kdo tam potil krev před vámi).

Jóga

jóga

Osobně doporučuji vždy oblékat oblečení na tělo. Instruktor tak lépe pozná, zda cvičíte dobře a vy se nebudete muset v každé pozici kontrolovat, zda se vám třeba triko nevyhrne až k bradě. A chcete-li investovat do vlastní podložky, nenakupujte online, ale raději si každou pořádně osahejte a zkontrolujte tloušťku a materiál. Není totiž nic horšího než jógamatka, která klouže.

Plavání

plavání

Máte pocit, že plavecká výbava není žádná velká věda? Ano i ne. Protože pokud to s tímto sportem myslíte opravdu vážně a nechodíte do bazénu plavat „na paní radovou“, víte, že vyrazit trénovat s bikinách a bez brejliček, není úplně nejšťastnější volba. Takže, frajeřiny stranou, jednodílné plavky jsou sázka na jistotu, stejně tak kvalitní ochrana očí, čepice chránící vlasy před chlórem, pantofle do sprchy a rychleschnoucí ručník z mikrovláken, který se stal nutnou součástí tašky každého sportovce.

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Nenechte si ujít: