Poslední dva týdny víří naši společnost poplašná zpráva ohledně závadných francouzských implantátů PIP. Zajímá vás tahle kauza? „Já jsem to vždycky říkala, něco umělého se do těla nemá cpát...“ to si možná řekne řada z vás.

Osobně znám několik žen, které implantáty v prsou mají, a od té doby jsou spokojenější samy se sebou. Mají krásná ňadra, pyšně nosí odhalené dekolty. Nevím, zda mají zrovna implantáty PIP, ale nejspíš teď díky tomuto rozruchu zažívají paniku a obtížné momenty. Co když budou vadné časem i ty jejich implantáty? Bohužel to pak není jako si nechat vyměnit plombu u zubaře. Je tu ale ještě skupina žen, kterým byly voperovány implantáty po rakovině prsu, kterým zákrok hradila pojišťovna...

Teď zbývá dořešit otázku, zda mají pojišťovny uhradit pacientkám revizní operaci, popřípadě nové implantáty. Co si o tom myslíte? Měly by to zdravotní pojišťovny zaplatit?

Co se stalo:

Prsní implantáty francouzského výrobce PIP praskaly a pacientkám následně působily záněty. Implantáty totiž byly naplňovány průmyslovým silikonovým gelem, který nesplňoval potřebná pravidla a také pouzdro pro implantát nebylo dostatečně pevné.

Zdroj: zpravy.idnes.cz

Reklama